Praeguseks ametist lahkunud USA välisminister Rex Tillerson (vasakul) ja Eesti välisminister Sven Mikser (paremal). Foto: Scanpix

Välisminister Sven Mikser ütles “Aktuaalsele kaamerale” antud intervjuus, et lääneriikide täppislöögid Süürias olid nii põhjendatud kui ka proportsionaalsed. Ka peaminister Jüri Ratas peab sõjalise jõu kasutamist USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa poolt vajalikuks käiguks.

Välisminister Mikseri sõnul on “Bashar al-Assadi käitumise muster on üsna selge, ta on korduvalt kasutanud omaenda rahva vastu keemiarelva ja on selge, et rahvusvaheline kogukond ei saa ega pea seda aktsepteerima.”

Peaminister Jüri Ratas kirjutas eile sotsiaalmeedias:

“Keemiarelva kasutamine Süüria režiimi poolt on koletu kuritegu, mida pole võimalik õigustada ega mõista. Sõjalise jõu piiratud, aga otsustav kasutamine USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa poolt on äärmuslik, kuid vajalik käik taoliste julmuste peatamiseks. Loodame, et edaspidi on võimalik massihävitusrelvade kasutamist ära hoida diplomaatilise suhtlemisega. Selle eelduseks on rahvusvahelistest lepetest kinnipidamine ja konfliktide ennetamiseks ellukutsutud organisatsioonide austamine.”

Mingeid tõendeid selle kohta, et Douma keemiarünnaku taga oli Süüria valitsus, ei ole USA ega ükski teine riik seni esitanud.