Mehed 13. jaanuaril 2017 Euroopa lähistel paadis. Foto: Sima Diab, AP

Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani tahab investeerida Aafrikasse "miljardeid ja miljardeid" eurosid, sest vastasel korral tulvab sealt Euroopasse "miljoneid ja miljoneid" migrante.

Tajani teatas: "Kui Aafrika probleemiga midagi ette ei võeta – põud, alatoitumus – siis hakkavad miljonid ja miljonid aafriklased [Euroopasse] trügima ja siis ei piisa [nende takistamiseks] tammidest ja müüridest."

Kõrge eurokraadi hinnangul on Aafrika probleemide lahendamiseks tarvis investeerida "miljardeid ja miljardeid" eurosid.

Tajani seisukoha valguses kõlab nõrgalt Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuski nõudmine, et kuna migrantide sissevool Aafrikast pole jätkusuutlik, tuleb marsruut kinni panna.

Ametisse astudes ütles Tajani, et kavatseb sundida Euroopa Liidu liikmesriike jagama omavahel numbrite alusel varjupaigataotlejaid.

Tajani lubas seada Euroopa Liidu migratsioonireeglid oma esmaseks prioriteediks ja selgitas, et kavatseb reegleid reformida ning teha kapitaalremondi Euroopa ühisele varjupaigasüsteemile, nähes võimalust juurutada tsentraalsed protseduurid varjupaiga taotlemiseks.

Samal ajal on ajakirjandusse lekkinud Saksa luureraport, mille kohaselt tahavad Euroopasse siseneda ligi kuus miljonit migranti Vahemerega piirnevatest maadest.