Anti Poolamets. Foto: riigikogu kodulehekülg

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitab Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) nõukogu liikme kandidaadiks Anti Poolametsa, kes soovib enda sõnul nõukogus seista selle eest, et ERR lähtuks oma tegevuses Eesti põhiseadusest ja ringhäälinguseadusest.

„Rahvusringhäälingul on oluline roll eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimisel. Ringhäälinguseaduse kohaselt tuleb hoolikalt jälgida poliitilise tasakaalustatuse nõuet. Muu hulgas rõhutab seadus ka seda, et rahvusringhäälingu eesmärk on väärtustada perekonnal põhinevat ühiskonnamudelit. Seaduses rõhutatakse ka tasakaalustatuse nõuet valimiste ajal ning enesestmõistetavalt tuleks seda järgida ka rahvahääletuse eelses debatis,“ ütles Poolamets.

„Kindlasti on minu jaoks olulised teemad ka inglise keele ja kommertslikkuse pealetung telekanalites. ETV ei pea erakanalitega vaatajate pärast võidu jooksma,” rääkis Poolamets.

Anti Poolamets on lõpetanud 2000. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ning 2010. aastal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna ajaloo-osakonna. Alates 2019. aastast on Poolamets Riigikogu liige, kuuludes väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni.

Toimetas Jaanus Vogelberg