Leo Kunnas ja Martin Helme. Foto: Scanpix

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) esitleb täna kell 12 Tallinnas Radisson Blue Sky hotelli konverentsikeskuses põhjalikku riigikaitse reformi kava "Tugeva Eesti eest!". Samuti teeb EKRE teatavaks oma kaitseministrikandidaadi.

Programmi tutvustavad kolonelleitnant Leo Kunnas, kolonel Riho Breivel, brigaadikindral Alar Laneman ja EKRE esimees Mart Helme.

Mart Helme sõnul ei ole meie võimuses määrata, kuidas teised riigid täna, homme ning kaugemas tulevikus Eesti suhtes käituvad.

"Iseseisev kaitsevõime on vaja üles ehitada mahus, mis võimaldab kõige ohtlikuma ohustsenaariumi realiseerumise korral riigi võtmepiirkondi kuni liitlasvägede põhijõudude kohalesaabumiseni enda käes hoida. Riigi võimalik okupeerimine, mis nõuaks liitlastelt Eesti hilisemat vabastamist, ei ole meile vastuvõetav," ütles Helme.

"Julgeolek on iga riigi ja ühiskonna põhivajadus. Kõik muud valdkonnad toetuvad paratamatult sellele vundamendile, mistõttu vundament peab olema tugev. Muutes iseennast tugevaks, oleme valmis halvimaks ja tagame nii Eesti riigi ja rahvuse püsimajäämise."