Prantsuse politseil õnnestus viimaks terrorirünnakus kasutatud veok peatada. Foto: Valery Hache, AFP/Scanpix

Massilise immigratsiooni suhtes eitaval seisukohal olevad Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ja Rahva Ühtsuse Erakond (RÜE) leiavad järjekordse terroriakti valguses, et islamistide peetavale sõjale Euroopas tuleb adekvaatselt reageerida.

Neljapäeval, 14. juulil, toimus Kagu-Prantsusmaal Nice'i linnas järjekordne terrorirünnak, milles hukkus 84 inimest ja sadakond sai vigastada. Rünnak pandi toime veoautoga, mis sõitis Prantsuse rahvuspüha tähistanud inimeste sekka. Enne peatamist liikus veok mööda rannapromenaadi umbes kaks kilomeetrit. Terrorirünnakus sai teadaolevalt vigastada ka kolm eestlast.

Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Marko Mihkelson (Isamaa ja Res Publica Liit) ütles "Aktuaalse kaamera" erisaates Nice'i rünnakuid kommenteerides, et Euroopa on tõsises vastasseisus radikaalse islamiga. 14. juuli rünnaku kõige kõnekam fakt eestlaste jaoks oli tema sõnul see, et tõenäoliselt on tegemist esimese korraga, kus ka Eesti kodanikud on vahetult kannatada saanud.

Laibad tänaval... 14. juuli rünnakus hukkus üle 80 inimese. Foto: Eric Gaillard, Reuters/Scanpix
Laibad tänaval… 14. juuli rünnakus hukkus üle 80 inimese. Foto: Eric Gaillard, Reuters/Scanpix

2015. aasta jaanuaris ründasid islamiterroristid Pariisis kättemaksuks islami solvamise eest pilalehe Charlie Hebdo toimetust. Eelmise aasta novembris korraldati Pariisis rohkem kui 120 hukkunuga rünnak Bataclani kontserdimajas ja veel mitmes paigas. Tänavu 22. märtsil ründasid terroristid Euroopa Liidu sisulise pealinna Brüsseli lennujaama, tappes üle 30 inimese.

On tähelepanuväärne, et Prantsusmaa president François Hollande oli alles äsja teatanud möödunud aasta novembris kehtestatud eriolukorra peatsest lõpetamisest. Nüüd pikendatakse eriolukorda veel kolme kuu võrra.

EKRE: kui kaua veel?

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatuse avalduses nenditakse, et süütute ja kaitsetute inimeste tapmine Prantsuse rahvuspühal näitab Euroopale sõja kuulutanud radikaalse islami julmust, küünilisust ja vihkajalikkust, aga ka seda, et Lääne-Euroopa ei ole enam turvaline.

"Kõigile terve mõistusega inimestele on selge, et taolised terrorirünnakud on võimalikud massilise islamikogukonna tekkimise tõttu Prantsusmaal ja teistes Lääne-Euroopa riikides. Allahu akbar! hüüu saatel põlisprantslasi tapnud Mohamedi-nimeline mees oli vormiliselt prantslane, sisuliselt aga Tuneesia päritolu islamist. On väga tähelepanuväärne, et terroristil oli Prantsuse ja Tuneesia topeltkodakondsus," leiab EKRE juhatus.

"Piiride kaitsmise ja smugeldajate poolt merele saadetud inimeste tagasiviimise asemel Aafrikasse korjatakse nad Liibüa rannikult üles ja tuuakse ise otse Euroopasse. Islamiriik on kuulutanud Euroopale sõja, aga poliitkorrektsete dogmade küüsis olevad valitsused ei oska ega suuda sellele kuidagi muud moodi reageerida, kui oma inimeste kodanikuvabadusi piirates. Sellest hoolimata toimuvad pidevalt uued terroriaktid ja hukkuvad süütud inimesed. Küsime, kui kaua veel?"

EKRE juhatuse teatel on Euroopa Komisjon massimmigratsiooni resoluutse peatamise ja illegaalsete sisserännanute tagasi saatmise asemel asunud liikmesriikidele peale suruma kava määrata praktiliselt piiramatud immigrantide sundkvoodid kõikidele liikmesriikidele EL-i nn ühtse varjupaiga süsteemi nime all.

"Sellise kavaga nõustumine Eesti valitsuse poolt toob paratamatul Eestisse samasuguse verevalamise, nagu näeme Prantsusmaal," öeldakse EKRE avalduses.

Konservatiivse rahvaerakonna esimehe Mart Helme sõnul peab Eesti otsustavalt muutma oma migratsiooni- ja asüülipoliitikat, taastama tegeliku piirivalve ja suurendama terroritõrje võimekust.

"Meie liitlased selles poliitikas on eeskätt teised Balti riigid, Soome, Poola, Ungari, Slovakkia, Tšehhi, Rumeenia. Rõivase valitsuse kapitulantliku poliitika jätkamine Brüsselile meelepärases suunas toob Eestisse samad probleemid nagu on Prantsusmaal, Belgias, Hollandis, Rootsis, Saksamaal," ütles Helme ja lisas:

"Kui Euroopa Komisjon ja Euroopa suurriigid ei muuda oma senist suhtumist ja poliitikat immigratsiooni, tähendab see vältimatult Euroopa Liidu lagunemist, sest Euroopa rahvad ja terve hulk Euroopa valitsusi ei ole lihtsalt nõus oma kodumaad muutma islami lahingutandriks."

Seekord on solidaarsusloosungiks "Je suis Nice". Foto: Francois Lenoir, Reuters/Scanpix
Seekord on solidaarsusloosungiks "Je suis Nice". Foto: Francois Lenoir, Reuters/Scanpix

RÜE: aitab juba!

Rahva Ühtsuse Erakond avaldas meediale saadetud pressiteates sügavat kaastunnet Prantsusmaa rahvale, keda rünnati riigi tähtsamail päeval – rahvuspühal –, ning mõistis teravalt hukka sisuliselt kogu Euroopa ja Lääne kultuuri vastu suunatud terrorirünnaku.

"Islamisõda Euroopas vajab reaalset reageeringut. Tänaste Euroopa suurriikide juhtide ja Euroopa Komisjoni "avatud uste" ja selle protsessi pikaajalisi mõjusid eirav poliitika on toonud taaskord sadu ohvreid," leiab RÜE.

"Aitab juba! Euroopal  on kaks võimalust, et tagada põlisrahva julgeolek ja kultuuriväärtuste säilimine: islami kogukond peab oluliselt vähenema Euroopas kiire väljasaatmise kaudu või siis tuleb Euroopa rahvastel asuda enesekaitsele teisel moel," ütles RÜE liider Kristiina Ojuland, kes kannab Prantsuse Vabariigi Võõrleegioni Komandöri ordenit.

"Olen šokeeritud, kurb ja vihane Euroopa liidrite peale, kes ei hooli põlisrahva kaitsmisest, vaid lasevad jätkuvalt uusi kurjategijaid vabalt meie hulka märatsema," lisas Ojuland.