EKRE väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministri kandidaat Marti Kuusik soovib testida e-valimiste usaldusväärsust. Foto: kuvatõmmis Postimehe videost

EKRE väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaministri kandidaat Marti Kuusik väljendas täna erakonna pressikonverentsil soovi senist e-valimiste süsteemi põhjalikult kontrollida ning juhul kui e-valimised teste ei läbi, siis kaaluda nende lõpetamist, vahendab Postimees.

"Võiksime lõpetada ära selle uskumiste või mitteuskumiste tralli e-valimiste ümber. Tõendame ära, kas see on turvaline, kas see peab vastu kõikidele testidele, mida iganes me peame võimalikuks peale saata. Kui see peab kõik testid vastu, kasutame seda edasi. Kui see ei ole usaldusväärne ja ei pea teste vastu, kaalume selle lõpetamist – see on üks selles fraktsioonis kokkulepitud asi," ütles Kuusik tänasel EKRE pressikonverentsil praegust e-valimiste süsteemi kommenteerides.

Kuusik leiab, et hetkeseisuga pole e-valimised piisavalt testitud, sest vastasel juhul poleks neid küsimusi selle süsteemi usaldusväärsuse kohta. Seetõttu soovib ta ministeeriumis töötavate pädevate spetsialistide abiga pildi selgeks teha ning kogu ühiskonna jaoks need küsimused ja spekulatsioonid ära lõpetada, et saaksime selle teema juurest rahulikult edasi liikuda.

Ühtlasi lubas eile EKRE liikmeks saamise avalduse esitanud Kuusik muuta riigiga suhtlemist kodanike jaoks veel lihtsamaks, sujuvamaks ja mobiilisõbralikumaks.

Toimetas Martin Vaher