Haridusminister Mailis Reps Keskerakonna suvepäevadel järele mõtlemas. Foto: Scanpix

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) korraldab 1. oktoobril kell 12 meeleavalduse Haridus- ja Teadusministeeriumi hoonete ees Tallinnas ja Tartus protesteerimaks homopropaganda vastu lasteaedades, teise klassi inimeseõpetuses, kuuenda klassi perekonnaõpetuses ja keskkoolis.

Esmaspäeval, 1. oktoobril kell 12 korraldab Eesti Konservatiivne Rahvaerakond koolides toimuva homopropaganda vastu meeleavalduse Haridus- ja Teadusministeeriumi hoonete ees Tallinnas ja Tartus.

Meeleavalduse üks korraldajatest, EKRE Vinni vallavolikogu liige Evelin Poolamets räägib, kuidas temani jõudis teadmine, et juba teises klassis tehakse õpilastele homoideoloogilist ajupesu:

"Minu teise klassi laps tuli uue õppeaasta algul õhinaga koolist ja näitas oma uusi õpikuid ja töövihikuid. Hakkasin samuti rahuloluga värskeid tarkuseraamatuid sirvima, ent mind tabas jahmatus kui avasin inimeseõpetuse tööraamatu."

"Peremudeleid käsitleval leheküljel oli kesksel kohal homoseksuaalne "pere" – laps kahe emaga. Ühte naistest oli kujutatud siilipea, jämeda kaelaketi ja meheliku välimusega. Lastele oli antud ülesandeks kirjeldada Jutulinna 8 erinevat peretüüpi," kirjeldab Poolamets õpiku sisu.

"See, et tegu oli ka lesbilise kooselu näitega, tundus mitmetele emadele võimatuna ja esiti keelduti seda uskumast. Pakuti, et tegu on üksikemaga, kellel on kaks last. Ometi oli kõrvaloleval pildil juba üksikemaga pere kujutatud ja ülesandes olid kõik pered erinevad. Lisaks on tööraamatusse istutatud veel „perekonnatüüpe", mis võtavad täiskasvanuilgi pea suitsema – kahel valgel vanemal teise nahavärviga lapsed ja veel midagi veidrat, mida võiks ehk surrogaatemadusega siduda," räägib Evelin Poolamets oma kogemustest peale 8-aastaste laste kooliõpikuga tutvumist.

Tegu pole aga siiski üksikjuhtumiga. Homoperekondi reklaamitakse lasteaedades, teise klassi inimeseõpetuses, kuuenda klassi perekonnaõpetuses, aga ka keskkoolis.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tahab minister Mailis Repsi korrale kutsuda ning nõuab laste ajupesu kohest lõpetamist.

Kõik laste tuleviku pärast muretsevad kodanikud oodatud esmaspäeval, 1. oktoobril kell 12 osalema Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna meeleavaldusel koolides toimuva homopropaganda vastu. Meeleavaldus toimub Haridus- ja Teadusministeeriumi hoonete ees nii Tallinnas kui ka Tartus.

Ministeeriumihoone Tallinnas asub aadressil Tõnismägi 14 ja Tartus Munga 18.

Sooideoloogia on jõudnud Eesti koolidesse

Nädalakommentaar: kas olete valmis, et teise klassi lapsed saavad koolis homoideoloogilist õpetust?