Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Lääne-Viru ringkond korraldab kolmapäeval, 15. veebruaril algusega 14.30 Rakvere Keskväljakul linnavolikogu hoone ees piketi kavandatava LGBTQ+ filmifestivali rahastamise vastu maksumaksja raha eest. Volikogu istungil hääletatakse juba teist korda festivali toetamise küsimust.

EKRE Lääne-Viru ringkonna esimees Anti Poolamets leiab, et Rakverel pole seesugust üritust tarvis, kui eesmärgiks pole just Eesti homopealinna maine saamine. "Me leiame, et linn ei peaks oma rahaga provokatiivset filmifestivali toetama. Kui volikogu kultuurikomisjon esimest korda püüdis festivalile toetust leida, siis oli pensionäride ühenduse toetamine ülbelt välja jäetud, sest "seksuaalvähemuste" festival nõudis raha."

"Näeme, et tegelikult soovivad homoaktivistid ennekõike linna logo oma ürituse toetajate hulka ja sellega ideoloogilist tuge oma üritusele, mis toimub välisrahade toel niikuinii. Ja sellele tuleb öelda selge "ei"," ütles Poolamets.

Jaanuaris ei leidnud Rakvere linnavolikogus toetust MTÜ-le SevenBow taotlus eraldada 1500 eurot LGBTQ+ filmifestivali läbiviimiseks. Kultuurikomisjon võttis kultuuriürituste toetamise eelnõu tagasi ja küsimus tuleb taas volikogus arutusele 15. veebruari istungil.

MTÜ SevenBow taotluses, mis kajastub Rakvere linnavalitsuse dokumendiregistris, põhjendatakse  festivalile raha küsimist järgmiselt: "Koostöös kõikide Baltimaade, Põhjamaade ja Venemaa LGBTQ+ organisatsioonidega soovime muutuda viie aasta jooksul suurimaks antud teemasid käsitlevaks stabiilseks festivaliks piirkonnas."