Foto: EKRE

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) saatis Balti kaitsekolledži teadur Viljar Veebelile hagihoiatuse, milles nõuab vabandamist ning erakonda laimava valeinfo avalikku ümberlükkamist. 

Väljaandes Politico avaldatud Viljar Veebeli väide, nagu teeks erakond ja inimsusevastaseid kuritegusid toime pannud Wagner Grupp koostööd, on väljamõeldis, mille eesmärk on kahjustada erakonda kaks nädalat enne valimisi, sedastab erakond.

EKRE kinnitab, et erakonnal ei ole kunagi olnud kontakte ei Wagner Grupi ega ühegi Venemaaga organisatsiooniga. Koostöö ja kontaktide puudumist on kinnitanud ka kaitsepolitsei esindaja 20. veebruaril 2023 ETV saates „Ringvaade". 

Peale selle, et Veebeli väited ei vasta tõele, kahjustavad need erakonna mainet ja võimaldavad põhjendamatuid rünnakuid nii poliitiliste oponentide kui ka teiste avaliku elu tegelaste poolt, seisab hagihoiatuses.

Erakond nõuab Veebelilt andmete avalikku ümberlükkamist hiljemalt 27. veebruaril. Valeväidete kummutamise ja mainekahju eest vabandamise korral ei pöördu erakond kohtu poole ega esita nõuet hüvitada tekitatud mainekahju rahas. 

EKRE-t esindab vandeadvokaat Jaak Siim advokaadibüroost Cuesta. 

Toimetas Markus Järvi