Henn Põlluaas (EKRE). Foto. riigikogu/Erik Peinar

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu fraktsioon esitas kaitseminister Kalle Laanetile arupärimise seoses kaitseväe vormi kandmise keeluga pronkssõduri lähistel tänavu 9. mail.

Arupärimine lähtub kaitsejõudude teenistujatele antud korraldusest hoiduda Filtri linnaku ümbruses kaitseväe vormis ringi liikumisest. Arupärimise üle andnud EKRE fraktsiooni esimehe Henn Põlluaasa sõnul ei ole aktsepteeritav, et kaitseväelased ja kaitseliitlased ei tohi Eestis teatud piirkondades kanda Eesti mundrit.

„On uskumatu, et kaitsejõudude juhid ja ilmselt ka valitsusliikmed kardavad pronksokupandi kuju juures Nõukogude Liidu võitu ja Eesti Vabariigi hävitamist tähistavaid venelasi. On hämmastav, et selline häbiväärne lömitamine toimub 2021. aastal iseseisvas riigis ja Kaitsejõudude Peastaabi kõrval," ütles Henn Põlluaas.

EKRE fraktsioon soovib kaitseministrile esitatud arupärimises teada, kas kaitsejõududel on veel mingeid tähtpäevi või geograafilisi piirkondi Eestis, kus nad soovitavad ajateenijatel või tegevväelastel vormis mitte liikuda.

„Ühtlasi soovime teada, milline on kaitseministri hinnangul sellise korralduse mõju ajateenijate moraalile, Kaitseväe mainele ja laiapindse riigikaitse tõsiseltvõetavusele ning milliseks peab kaitseminister taolise korralduse mõju Venemaa relvajõudude hinnangutele meie kaitsetahtele," ütles Põlluaas.

Toimetas Jaanus Vogelberg