EKRE aseesimees Martin Helme selgitamas, et nende ettepanek lõpetada abortide riiklik rahastamine läbi ei läinud. Foto: Delfi TV kuvatõmmis

EKRE taganes koalitsioonikõnelustel Keskerakonna ja Isamaaga valimislubadusest seista valikabortide riikliku rahastamise lõpetamise eest maksumaksja ravirahaga, vahendab Postimees.

Reedeste koalitsioonikõneluste järgselt antud intervjuus nentis EKRE aseesimees Martin Helme, et nende valimisprogrammis sisalduv lubadus lõpetada abortide rahastamine maksumaksja raviraha eest "läbi ei läinud".

Ühtlasi andis Helme mõista, et EKREl ei ole kavatsust aborte keelustada: 

"Me ei räägi siin mingisuguses negatiivses võtmes millegi keelamisest, ära lõpetamisest. Me räägime selgelt positiivses võtmes sellest, et kui mõni inimene on sattunud kas siis psühholoogiliselt või majanduslikult kriitilisse olukorda, siis talle minnakse appi, et ta saaks teha elu jaatava otsuse."

Seda, et sündimata laste elusid abordipiirangute läbi kaitsma ei hakata, rõhutas ka Keskerakonna esimees Jüri Ratas: "See koalitsioon kindlasti aborte keelustama ei hakka." "[See] pole kunagi olnud ettepanek," sekundeeris talle Helme.

Samas oli EKRE valimisprogrammis konkreetne eesmärk "vähendada meditsiinilise põhjenduseta abortide arvu erinevate meetmete abil", sealhulgas lõpetada "nende rahastamine maksumaksja raviraha eest".

Toimetas Martin Vaher