Mart Helme ja Kaja Kallas. Foto: Scanpix

Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud küsitluse tulemused näitavad, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakonna toetus on kasvanud ning on nüüd Reformierakonna reitinguga peaaegu võrdne.

Populaarsuse edetabelit juhib endiselt Keskerakond (25%), millele järgnevad Reformierakond (22%) ja EKRE (21%). Neljandal kohal on Sotsiaaldemokraatlik erakond (12%) ning viiendal Isamaa (8%). Valimiskünnise ületab napilt ka Eesti 200 (6%).

Võrrelda viimaseid reitinguid aasta tagasi tehtud küsitluste tulemustega, siis on kõige rohkem toetust kaotanud Reformierakond (-7%) ning kasvatanud EKRE (4%). Kasvanud on toetus ka Isamaal (3%) ja Keskerakonnal (2%), langenud aga SDE-l (-2%). Vabaerakonna toetus on olnud kogu aasta jooksul püsivalt allpool valimiskünnist. Samas on valimiskünnist ületavate erakondade hulka tõusnud Eesti 200.

Küsitlused viidi läbi veebikeskkonnas 18.–27. detsembrini ning 13.–19. detsembrini ja neile vastas 989–1008 18-aastast ja vanemat Eesti kodanikku. Toetusprotsentide arvutamisel on välja jäetud "Ei oska öelda" vastanud.

Toimetas Varro Vooglaid