Fremantle Highway'd pukseeritakse sadamasse Foto: Scanpix

Juulis süttis suure autoveolaeva „Fremantle Highway" trümmis tulekahju, kus põles enamus pardal olnud autodest. 19. augustil alustati kai äärde pukseeritud kahjustatud laeva tühjakslaadimist, kusjuures nii mõnegi elektriauto aku veel põles või hõõgus. 

Prahilaeva pardal oli ligi 4000 autot, millest umbes 500 olid elektriautod. Tulekahju tekkis Hollandi ranniku lähedal Põhjameres. Meeskond evakueeriti, kuid 22 meeskonnaliiget sai viga ja üks päästetööde kestel surma. Tulekahju suudeti lõpuks pärast mitmepäevaseid pingutusi kontrolli alla saada ja laev pukseeriti Eemshaveni sadamasse, vahendab Die Welt.

Tulekahju põhjus on veel lõpuni selgusetu, kuid Hollandi rannavalve kahtlustab, et tuli sai alguse elektriautost. Kokku hävis tules 2700 autot. Eemshaveni sadamas toimetatakse kõik, nii säilinud kui ka kahjustatud sõidukid kaile. 

Videost on näha, kuidas laeva trümmist tõmmatakse välja Mercedes, mille akud veel pärast mitut nädalat hõõguvad, mistõttu pandi põlenud masin veega täidetud konteinerisse, sest muud võimalust tule kustutamiseks ei ole. 

„Me oleme kõikideks riskideks valmistunud ja teadsime juba enne, mis juhtuma hakkab," tõdes päästetööde kompanii Smit Salvage juht Richard Janssen.

Toimetas René Allik