Fabrice Leggeri Foto: Scanpix

Endine ELi piirivalveagentuuri Frontex juht Fabric Leggeri tahab kandideerida europarlamendi valimistel, et panustada praegu toimuva massimigratsiooni tõkestamisse.

Fabric Leggeri teenis Fronetxi juhina aastatel 2015-2022 ja ta vabastati töölt, kuna tema lähenemist migratsiooni tõkestamisele peegi liiga rangeks. Leggeri soovis, et Frontex kaitseks Euroopa piire, mitte ei võtaks migrante avasüli vastu.

„Ma tahan, et Prantsusmaa ja Euroopa saavutaksid taas kontrolli oma piiride üle. Frontex on Euroopa Komisjoni poolt juhitud valele rajale, ta peab uuesti taastama oma rolli piirivalvena," sõnas Leggeri Prantsuse piirivalvureid külastades. 

Leggeri osutas, et oluline on ka võtta Poola ja Ungari migratsioonisurvet vähemaks. Need riigid ei peaks kandma põhikoormust illegaalsete sisserändajate majutamisel ja kulude kandmisel. 

Leggeri on kriitiline Frontexi praeguse juhi Hans Leijetensi suhtes, kes ei üritagi illegaalset migratsiooni takistada ja on ebaseaduslike sisserändajate suhtes väga tolerantne. Leijtensi ajal on illegaalne migratsioon Euroopasse saavutanud oma kõrgeima taseme alates 2016. aastast. Eelmisel kuul sisenes Euroopasse ligi 380 000 illegaalset migranti. 

Toimetas René Allik