Foto: Piqsels

Twitteri omaniku Elon Muski sõnul survestab sotsiaalvõrgu pühendumine tõele korporatiivset meediat olema ausam. 

Musk vastas kolmanda detsembri õhtul Twitteri kasutajate küsimustele ja üheks sõnumiks oli, et ta näeb Twitteri olulise rollina austalt uudiste edastamist, vahendab uudisteportaal Just the News

Laupäeva hommikul avaldas Musk Twitteris, koostöös ajakirjaniku Matt Taibbiga, ülevaate, kuidas Twitteri endine juhtkond varjas Bidenite klanni korruptsiooni puudutavat teavet. 

Musk selgitas, et tema omanduses Twitteri eesmärgiks peaks olema "tõe poole pürgimine", mis tema ootuste kohaselt on samuti edu toov ärimudel.

"Kui Twitter on selles [tõe edastamises] edukas, siis inimesed pöörduvad tõe, kuidas asjad päriselt on ja milline narratiiv on tähtis teada saamiseks Twitteri poole," leidis ettevõtja.

Ta väitis, et Twitteri uus ärimudel osutab nii korporatiivsele meediale kui teistele sotsiaalvõrgustikele konkurentsisurvet ja sunnib neid olema rohkem tõepärased, sest muidu nad kaotavad inimesi Twitterile.

Muski sõnul ei vasta ka tõele, nagu kõik reklaamiandjad jätaksid Twitteri maha peale seda, kui ta omanikuks sai.

Twitterist saab ühe maailma rikkaima inimese hinnangul suure kasutajaskonnaga edukas ettevõte ja see sunnib teisi sotsiaalmeediaettevõtteid lõpetama kuuletumise [jõustruktuuride käskudele]. 

Uus Twitter tagab Muski sõnul kasutajatele filtreerimata narratiivi edastamise ja lubab neil säutsude kaudu loo kujunemisele kaasa rääkida. 

Kartellimeedia naratiivi kontrollivad tema sõnul käputäis toimetajaid ja ülemusi. Kuigi paljud asjad võivad olla selle toodangus tõesed, siis kasutajad ometigi ei otsusta, mida kajastatakse. Twitteris on selline võimalus väidetavalt olemas. "Maailmas võib toimuda midagi väga olulist, kuid korporatiivne meedia seda mingil põhjusel ei kajasta," leidis Musk.

Toimetas Karol Kallas