Sam Faddis. Foto: Twitter

USAs rahutusi korraldavad hästi rahastatud kommunistlikud organisatsioonid ei soovi mitte reforme, vaid revolutsiooni ja USA muundamist marksistlikuks riigiks, kirjutab endine CIA ohvitser Sam Faddis väljaandes Revolver.

Faddise sõnul üritab peavoolumeedia endiselt jätta muljet, et USAd tabanud rüüstamised ja rahutused on peaasjalikult “rahumeelsed meeleavaldused”, mis nõuavad justkui olemasoleva süsteemi reformimist.

“Pole kahtlust, et isegi paljud tänavatele tulnud inimesed usuvad seda. Nad arvavad, et marsivad inimlikuma politseisüsteemi või vanglareformi nimel. Nad arvavad, et marsside tulemusel käivitatakse paar uut sotsiaalprogrammi. Nad usuvad, et kui rahutused läbi saavad, elavad nad ikka USAs, mida tunnevad – see on lihtsalt veidi parem riik,” kirjutab Faddis.

Tema sõnul olid säärased illusioonid ka neil, kes osalesid 1959. aastal Kuubas ja 1917. aastal Venemaal toimunud sündmustes. “Nad avastasid liiga hilja, et liikumiste südames olid karmid mehed, kel olid tuleviku osas hoopis teised plaanid. Me ei tohi nende naiivsust korrata.”

Faddise sõnul on USAs käimas ülestõus, mille eesmärgiks on praeguse sotsiaalse, majandusliku ja poliitilise korra hävitamine. Üheks peamiseks rahutuste katusorganisatsiooniks on Refuse Fascism (Ütle Fašismile Ei).

Refuse Fascismi taga on USA revolutsiooniline kommunistlik partei ehk RevCom. Partei eesmärgiks on, nagu nimi ütleb, kommunistlik revolutsioon, mis peaks kaotama viis praegust probleemi – valgete ülemvõimu, patriarhaadi/LGBT diskrimineerimise, immigrantide tagakiusamise, imperialismi ja keskkonnaprobleemid.

Faddis märgib, et USA tänavarahutustest filmitud kaadrites on tihti näha nii Refuse Fascismi kui RevComi plakateid. RevComi juhib staažikas kommunist Bob Avakian.

Nüüd tuleb aga pöörata tähelepanu Refuse Fascismi rahastajatele. Üheks nendest on organisatsioon Alliance for Global Justice (Globaalse Õigluse Allianss), mis algselt loodi Nicaragua marksistliku Sandinista režiimi toetuseks.

Alliance for Global Justice saab omakorda raha paljudest allikatest, sealhulgas aastas sadu miljoneid dollareid laiali jagavalt vasakpoolselt Tidesi fondilt. Tidesi fond tegeleb muuhulgas “struktuurse rassismi” ja “valge privileegi” vastu võitlemisega.

Alliance for Global Justice’i toetajate hulgas on teiste seas ka Objektiivi lugejatele hästi tuntud George Sorose Avatud Ühiskonna Fond.

“Oluline on mõista, et meie linnu terroriseerivad ja rüüstavad jõugud pole spontaanselt tekkinud. Nad on aastatepikkuse ettevalmistustöö ja rahastuse lõpp-produkt,” rõhutab Faddis.

Tema sõnul on näiliselt pehmed loosungid nagu “Mustad Elud Loevad” vaid vana hea vasakpoolsete taktika, et paista välja ohutu ja rahumeelne.

Faddise sõnul oleks arutu loota, et rahutused novembrikuiste valimistega lõpevad. “Kui Trump peaks võitma, kuulutatakse valimised koheselt illegitiimseks ja puhkeb vägivallalaine. Kui Biden võidab, kasutavad vasakpoolsed grupeeringud teda oma tööriistana ja kiirendavad revolutsioonilist protsessi. Kui Biden neile ei allu, tabab teda sama saatus, mis vasakpoolset Portlandi linnapead Ted Wheelerit, kelle kodu antifa on sisse piiranud,” rõhutab Faddis.

Toimetas Jaanus Vogelberg