Kaur Hanson 2004. aastal. Foto: Scanpix

Pedofiiliakuritegude eest vangis istuv Eesti Lastevanemate Liidu kunagine peasekretär ning aastatel 2002-2007 Res Publica ja IRL-i kampaaniameistri ja poliitikasekretärina tegutsenud Kaur Hanson taotles Harju maakohtult ennetähtaegset vabastamist, ent kohus otsustas taotlust mitte rahuldada.

Harju maakohus mõistis 2009. aasta 9. detsembril Hansonile poiste aastaid kestnud vägistamiste ja lapsporno valmistamise eest 15-aastase vangistuse, mida lühimenetluse tõttu vähendati ühe kolmandiku võrra, vahendab ERR.

Hanson on varem olnud ka Lastekaitse Liidu nõukogu liige ning teda teatakse ka kampaania "Ära löö last!" ja mh hüüdlausega "Rohkem seksikaid mehi!" hiilanud Eesti Euroopa Liitu astumise kampaania autorina.

Hanson on ennetähtaegset vanglast vabastamist taotlenud korduvalt ka varem, ent ühtegi taotlust pole kohus heaks kiitnud.

Poisse pilastades ei tegutsenud Hanson mitte ainult Tallinnas – tema ohvreid on kõikjal Eestis. Postimehe andmetel oli Hansonil Hispaanias elav inglasest sõber Peter, kes liitus Hansoniga, kui viimane reisis ühe Eesti poisiga Kanaaridele puhkama. Nii sellel kui ka ühisel Londoni-reisil filmisid mehed poissi.

Hanson on sõber ka teise süüdi mõistetud pedofiili Toomas H. Liiviga (nüüd kannab nime Toomas Meola), kellega koos käidi vähemalt viiel korral reisimas.

Hansoni karistusaega arvestatakse tema kinnipidamisest 2009. aasta 11. märtsil ehk ta vabaneb vanglast aasta pärast märtsis.

Perversse poistelembusega on tähelepanu pälvinud ka ühe teise partei, nimelt Keskerakonna homoseksuaalist peasekretär Priit Toobal. Pärast vastavate asjaolude ilmnemist lahkus kooseluseaduse läbisurumise innuka toetajana tuntud Toobal 2016. aasta kevadel Keskerakonna peasekretäri kohalt ja poliitikast. Juba 2015. aastal oli Toobal seoses tema suhtes süüdimõistva kohtuotsuse langetamisega sunnitud lahkuma riigikogust.