Endine modell Thysia Huisman, kes on üks neist, kes süüdistab Jean-Luc Bruneli vägistamises, avaldas tema arreteerimisest kuuldes rõõmu. Foto: Scanpix

Jean-Luc Brunel, kes on endine modelliärimees ja tuntud seksuaalkurjategija Jeffrey Epsteini koostööpartner, sai Prantsusmaal ametliku süüdistuse üle 15-aastaste alaealiste vägistamises ja seksuaalses ahistamises.

Brunel peeti kinni kolmapäeval 16. detsembril Pariisi lennujaamas enne Senegali suunduvale lennukile minekut. Süüdistuse esitanud prokuröride sõnul jääb modelliärimees uurimise ajaks vahi alla, vahendab Euronews. 

Arreteerimine on prokuröride sõnul osa laiemast 2019. aasta augustis alanud "Jeffrey Epsteini ja tema võimalike kaasosaliste, tõenäoliselt Prantsusmaa territooriumil või Prantsusmaa päritolu ohvrite kallal toime pandud seksuaalrikumiste uurimisest".

Epstein viibis tihti Pariisis ja omas prestiižsel Avenue Fochi tänaval luksuskorterit. 

Bruneli süüdistatakse muude asjade kõrval "Jeffrey Epsteini tarbeks noorte tüdrukute ja noorte naiste transpordi ning majutuse korraldamises".

Teda peetakse samuti "seksuaalse ärakasutamise eesmärgil toimunud alaealiste ohvrite inimkaubanduse" kuritegude "abistavaks tunnistajaks" (assisted witness). Prantsusmaa seadusandluses tähendab "abistav tunnistaja", et kedagi kahtlustatakse kuriteo toimepanemises, kuid samas ei ole talle ametlikult süüdistust esitatud.

Mitmed endised modellid on Bruneli süüdistanud vägistamises. "See on suur uudis. Ma nutan rõõmust," rääkis modelliärimehe vahistamise uudist kuuldes ajakirjanikele Hollandi modell Thysia Huisman.

Uudisteagentuuri AFP sõnul eitab Brunel kõiki süüdistusi. Tema advokaati Corinne Dreyfus-Schmidti ei ole õnnestunud kommentaaride saamiseks ajakirjanikel tabada.

Epstein (väidetavalt) tappis ennast möödunud aastal range režiimiga vanglas, kus ta ootas alaealiste seksuaalteenuste vahendamise süüdistusega kohut.

Tema endine naissõber Ghislaine Maxwell ootab alaealiste tütarlaste Epsteinile sekuaalseks ärakasutamiseks otsimise süüdistustega vanglas kohut.

Toimetas Karol Kallas