Eri Klas (keskel) 2009. aasta üldlaulupeo rongkäigus. Foto: Vikipeedia

Dirigent Eri Klasi hinnangul tegeleb Eesti valitsus vaenlase otsimisega, selle asemel et leida võimalusi inimeste elujärje parandamiseks ja riigi jätkusuutlikkuse tagamiseks. Eestis on kujunenud selline õhkkond, et inimesed kardavad oma seisukohti avaldada.

“Eesti kaugeneb demokraatia põhimõtetest. Inimesed pigem vaikivad, sest meie ühiskonnas ei taluta eriarvamusi ja välditakse diskussiooni. Teisitimõtlejad tembeldatakse kohe Venemaa mõjuagentideks. Inimesed kardavad oma töökoha pärast, tunnevad ebakindlust homse ees. Kümned tuhanded lahkuvad välismaale,” kirjeldab Eri Klas Maalehes avaldatud artiklis Eestis kujunenud olukorda.

Väljarände pidurdamise, maaelu allakäigu peatamise ja oma inimeste murede lahendamise asemel eelistab valitsus tegeleda pagulasteemaga, kirjutab üks rahvusvaheliselt tuntumaid Eesti muusikategelasi.

Kuidas sellest olukorrast välja tulla?

“Tuleb vabaneda hirmust ja julgelt välja öelda, mis südamel. Ehk siis ühiskond veidigi puhastub, lakkab vihkamast ning taastub vabaduslaulude aegu kogetud ühtsustunne,” paneb Eri Klas südamele. “Me peame hoidma oma maad ja rahvast, sest meid on vaid miljon, ja üksnes siin, selles väikeses riigis räägitakse eesti keelt. Kui me ei suuda oma keelt ja meelt kaitsta tigestunud poliitkarjeristide eest, saab meist lähiajal vaid mälestus.”

Loe lähemalt siit.