PVV juht Geert Wilders hääletamas 22. novembril Hollandis toimunud valimistel. Foto: Scanpix

Austraalia konservatiivne poliitik Eric Abetz kirjeldab Epoch Timesis, kuidas terves maailmas on valijad pöördumas konservatiivsete väärtuste poole ja nimetab põhjusena ärklevaid sisserände- ning rohepoliitikaid.

Hollandi lahkuva valitsuse kehtestatud kliimaeesmärgid tekitasid riigi talunikele säherdust vaeva, et iga kahe nädala tagant sooritas keegi neist enesetapu.

Tänaseks on Hollandis paljud asjad märkimisväärselt muutunud.

Geert Wildersi Vabaduspartei (PVV) ülekaalukas võit 22. novembril toimunud valimistel mõjus nomenklatuurile šokina nii Hollandis kui terves Euroopas. PVV-l õnnestus suurendada oma parlamendi kohtade arvu üle kahe korra: seitsmeteistkümnelt kolmekümne seitsmeni. 

Tänu Wildersi võidule võivad lisaks kergemalt hingata ka 110 miljonit Hollandi karilooma.

Sellised arengud meenutavad Austraalia põliselanikele suurema poliitilise kaalu andmise (The Voice) läbi kukkunud referendumit; kuidas Uus-Meremaa vastselt võimule saanud konservatiivide valitsus juurib välja viimaseid Jacinda Ardeni kohutavate poliitikate jäänukeid, millele järgnes Argentinas uue parempoolse presidendi valimine. Kõik see näitab, et maailma riike matab enda alla värske konservatiivsuse laine ja see juhtus isegi Hollandis, mida on seni peetud progressismi ja ärklemise kantsiks. 

Kõik võivad näha, kuidas hakatakse julgelt vastu sisserännet soosivatele-, ajupesu haridus- ja kliimapoliitikatele.

Kui Hollandi talunikud seati vastakuti "kliimamuutuste" regulatsioonidega, siis võtsid muidu tasased talumehed üle Prantsusmaa kolleegide taktika ja traktorid hakkasid sõitma mööda tänavaid ning oma hääl tehti vägagi kuuldavaks.

Laiem avalikus omakorda pööras talunike muredele tähelepanu ja käitus vastavalt, seda eriti põhjusel, et valitsust nende probleemid ei huvitanud.

Eelmise valitsuse soov piirata põllumajandussektori lämmastiku heitmeid oleks tähendanud 110 miljoni looma kaotamist. See oli talupidajatele selline ehmatus, et iga 14 päeva tagant sooritas mõni oma elutöö kaotusega silmitsi seisev talunik enesetapu. Äärmuslikel keskkonnapoliitikatel on ränk hind.

Valitsuse poliitikatest hoolimata on Hollandis, nagu ka enamuses teistes riikides, suurem osa elanikkonnast talumeeste poolel ja elavad neile kaasa.

Kui talunikud hakkasid tänavatel meelt avaldama, siis ühiskond läks nendega kaasa, konservatiivsed parteid oskasid sellised meeleolud valimistel ära kasutada ja vasakparteidest jäi järele endise hiilguse vari.

Hollandi poliitikas toimus omamoodi maavärin. Esmalt osutas sellele talunike partei suur edu käesoleva aasta märtsis toimunud kohalikel ja senati valimistel.

Huvitav on vaadata, kuidas nii Uus-Meremaa kui Argentiina uued valitsused on võtnud keskkonna küsimustes märksa ükskõiksema seisukoha. 

Uus-Meremaal lubatakse taas otsida ja pumbata naftat ning gaasi. Lisaks tühistati elektriautosid soosiv mootorsõiduki maks. Argentina uus president kavatseb kinni panna terve keskkonna- ja jätkusuutlikkuse ministeeriumi.

Võiduvalem kõikidele maailma konservatiividele 

Sarnaselt Rootsile ja Itaaliale oli Hollandis peale kliimaküsimuste valijate jaoks tähtis teema sisseränne.

Kui inimesed avaldasid demokraatlikult valimiskastide juures oma meelt, siis jahmatas see paljusid ärklevaid ja pahempoolseid ajakirjanikke, kuna nende jutustatud lugudega ei arvestatud.

Suuremas osas valimisi käsitlevates artiklites nimetati Wildersi PVV-d "äärmusparempoolseks" või "äärmuslasteks", samal ajal kui pahemas poliitilises leeris ei saanud ükski partei endale külge "äärmusvasakpoolse" silti.  

Selline lähenemine paljastab ajakirjanike kallutatuse ja arusaamatuse avalikkuse tegelikke meeleolude osas. Inimesed hoolivad elukallidusest ja sotsiaalsest sidususest palju enam kui ärklemisest.

Kuidas küll ajad muutuvad.

Poliitilise nomenklatuuri pühad lehmad saadetakse tapamajja üle maailma, mis omakorda muudab olukorra põnevaks Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni jaoks, mis on üldiselt ning üksikult alati agressiivselt pressinud kõigile peale kliimamuutuste tegevuskava.

Paistab, et inimesed üle maailma ütlevad oma valitsustele, et need peavad lõpetama ära ÜRO meelemürkide manustamise.

Kui muidu rahumeelsed Hollandi kogukonnad korraldavad säherduse poliitilise pöörde, siis ilmselt on aeg keskpõranda parempoolsetel parteidel uue meelsusega arvestada ja viia ellu poliitikaid, mis järgivad tervet mõistust ning hoolitsevad eelkõige oma enda kodanike eest. 21. sajandi ärkleva sotsialismi aeg on ümber saamas. 

Hollandist võivad omale poliitilise edu retsepti hankida nii Ühendkuningriigi toorid, Ameerika Ühendriikide vabariiklased kui Austraalia Liberaalne Partei. 

Konservatiivsetele väärtustele rõhumine paistab olevat poliitilise võidu valem kogu maailmas.

Tõlkis Karol Kallas