Prantsusmaa kõrgharidusminister Frederique Vidal leiab, et islamo-vasakpoolsus õõnestab Prantsumaa ühiskonda ja kõrgharidust. Foto: Scanpix

Prantsuse filosoofi ja populaarse “rääkiva pea” Eric Zemmouri sõnul on vasakpoolsed sõlminud liidu islamiga ja selle ühenduse vaenlasteks on valged inimesed.

Kirjanik, väitleja ja parema maailmavaatega filosoof Zemmour seab võrdusmärgi “islamo-vasakpoolsuse” ja kommunistide vahele. Tema sõnul on see liit asendanud oma arhevaenlase, kodanluse, valgete inimestega, kes soovitakse asendada “moslemiproletariaadiga”, vahendab ReMix.

Tuntud Prantsusmaa parema maailmavaatega mõtleja väidab, et islamistide ja vasakpoolsete vahel sõlmitud poliitiline allianss, mida Prantsusmaal kutsutakse islamo-vasakpoolseteks (islamo-gauchistes), pole midagi muud kui 21. sajandi kommunistlik liikumine.

Prantsuse filosoof Pascal Bruckner kirjeldab islamo-vasakpoolsust “ateistlike vasakäärmuslaste ja religioossete radikaalide koalitsioonina”. Bruckneri sõnul kasutab suur hulk vasakäärmuslasi islamismi “rammina” kapitalismi hävitamiseks ja isikuvabaduste kaotamiseks. Bruckneri sõnul islamistid – kes käsitlevad sellist liitu ainult taktikalise vahendina islamistliku totalitaarse teokraatliku võimu kehtestamiseks – omakorda püüavad jätta muljet, et nad on ühinenud vasakpoolsetega nende võitluses kapitalismi ja rassismi vastu.

Zemmour õigustas ühes teleintervjuus mõiste “islamo-vasakpoolsus” kasutamist ja kirjeldas seda nähtust kui “veendumust, et moslemid, moslemiproletariaat, asendab kunagise Prantsusmaa traditsiooniliste tööliste proletariaadi ja sellest saab uus revolutsiooniline baas [revolutsiooni toime panev kogukond]”.

“Sellised islamo-vasakpoolsete liikumised on üle võtnud kommunistide meetodid,” jätkas filosoof. “Islamo-vasakpoolsus tähendab moslemitest uue revolutsioonilise baasi [uute revolutsionääride] tegemist, mis asendab Prantsuse proletariaadi. Enne olid vaenlasteks kodanlased, täna on selleks valged inimesed.”

Zemmour tõi välja kolm sarnasust 20. sajandi kommunistide ja tänaste islamo-vasakpoolsete vahel. Esiteks tuleb tema sõnul määrata kindlaks, kes on kõige suuremad ohvrid. Kommunistide jaoks olid need töölised, tänaste islamo-vasakpoolsete jaoks on need sisserändajad, moslemid ja isegi naised.

Järgmiseks sammuks on “vaenlase tuvastamine: eile olid vaenlasteks kodanlased, täna on selleks valge inimene”. Viimaseks sammuks on “nõuda sellelt vaenlaselt, eilselt vaenlaste klassilt, tänaselt [vaenlaste] rassilt, et nad alistuksid ja tunnistaksid oma süüd”.

“Täna nõutakse, et valge inimene paneks oma esivanemate kuritegude, mille süü rõhub valgeid inimesi igavesti, mis on aegumatud, pärast ühe põlve maha. Seda peab tegema täpselt samamoodi, nagu kodanlasi ja kommunistide ürituse reetjaid sunniti kahetsema oma kuritegusid,” kirjeldas islamo-vasakpoolsete maailmavaadet Zemmour.

Määratlus “islamo-vasakpoolsus” ei kõla viimasel ajal ainuüksi konservatiivide nagu Marine Le Peni ja Zemmouri suust, vaid selle on oma sõnavarra lisanud ka üleilmastujad-liberaalid, nagu näiteks filosoof Bernard Henri-Lévy ja president Emmanuel Macroni valitsuse ministrid.

Käesoleva aasta veebruaris hoiatas Prantsusmaa kõrghariduse minister Frédérique Vidal riigi akadeemilistes institutsioonides leviva islamo-vasakpoolsuse eest: “Ma arvan, et islamo-vasakpoolsus õõnestab meie ühiskonda tervikuna ja ülikoolid, osana ühiskonnast, pole selle suhtes immuunsed.”

Telejaamale CNews antud intervjuus teatas Vidal, et ta käsib Rahvuslikul Teadusuuringute Keskusel (Centre national de la recherche scientifique, CNRS) korraldada islamo-vasakpoolsuse suhtes uurimine ja “eraldada akadeemiline teadustöö aktivismist ning arvamustest”. 

Selliste kommentaaride eest pälvis naisminister hulgaliselt kriitikat nii Prantsusmaa vasakajakirjanike kui avalikkuse poolt. Filosoof Henri-Lévy üllitas poliitika teemalises nädalakirjas Le Point juhtkirja, milles ta kaitses Vidalit ja hoiatas avalikkust, et ideoloogia, milles on ühendatud äärmuslik vasakpoolsus ning islamistlik äärmuslus, on asendamas seniseid vasakpoolsusega seotud “normaalseid” totalitarismivastaseid ja progressistlikke vaateid. Vasakpoolsete seas on võimust võtmas tagurlikud, naisõigusluse vastased ja obskurantlikud ideed.

Maailma üks tuntuma kaasaegse filosoofi Roger Scrutoni, kes lahkus meie seast möödunud aasta 12. jaanuaril, sõnul on näiteks vasakpoolsete seas relvana kasutatav uuskeelne sõna “islamofoobia” eelkõige ideoloogiline propaganda ja mõeldud Moslemi Vennaskonna poolt välja ainult selleks, et lämmatada igasugune arutelu islamistide kuritegude ning nende nurjatute kavatsuste teemal.

Vasakäärmuslaste inimeste “islamofoobiaga” hirmutamine tõi näiteks Ühendkuningriigis kaasa, et politsei keeldus “islamofoobi” sildi külge saamise hirmus pikki aastaid uurimast moslemimeeste vägistamisdžihaadi, mille käes kannatasid tuhanded valged alaealised tütarlapsed. Moslemijõukude, keda Ühendkuningriigi vasakpoolsed poliitikud, õiguskaitseorganite töötajad ja kohtunikud pahatihti iga hinnaga kaitsevad, vägistamisdžihaadi küüsi langes veel 2019. aastal ligi 20 000 alaealist valget last.

Toimetas Karol Kallas