Eric Zemmour Foto: Scanpix

Islam tahab Euroopale ja Prantsusmaale kätte maksta, leiab üks tänase Prantsusmaa väljapaistvamaid intellektuaale Eric Zemmour. 

Poliitiline islam peab Euroopaga ja Prantsusmaaga nende territooriumil sõda, rääkis Zemmour telekanali CNews vestlussaates. "See on sõda kahe tsivilisatsiooni vahel ja meie ise oleme lubanud sellel hullumeelsusel juhtuda, et oleme lasknud miljonitel [moslemitel] oma riiki elama asuda. Nüüd toimub meie oma pinnal kahe tsivilisatsiooni kokkupõrge," leiab filosoof. Zemmour lisas, et Lääne eluviis on igapäevane pettumuse ja pahameele allikas neile, kes pooldavad islamismi, vahendab uudistekanal ReMix. 

"Nende jaoks, kes on elanud islami mõjusfääris, mis domineeris maailmas suurema osa keskajast, on see igapäevane alandus … Kõik kaasaja mugavused, nagu telefon ja auto, on judeo-kristliku mõjusfääri tooted," järtkas ta.

Zemmouri sõnul tuleb vahet teha islamil kui religioonil ja Islamil kui poliitilisel liikumisel. "Ma teen vahet islamil väikese "i"-ga ja Islamil suure "I"-ga. Väikese tähega islam on religioon nagu iga teine … kuid suure algustähega Islam on tsivilisatsioon ja isegi palju rohkem kui ainult seda. See on poliitiline jõud, mis jõustab revolutsioonilisi ja õõnestavaid poliitikaid. Islam tahab Euroopale ja eriti Prantsusmaale, endistele kristliku maailma koloniaalvõimudele ja nii edasi, kätte maksta."

Zemmouri kinnitusel juhtub lõpuks, et islamimaadest pärit sisserändajad teevad Euroopast samasuguse koha, mille eest paljud neist oma kodumaalt põgenesid.

"On miljoneid inimesi, kes on tulnud Euroopasse Araabia-moslemite ja Aafrika sfäärist, põgenedes tingimuste eest, mille on loonud nende Islami tsivilisatsioon. Võtke heaks või pange pahaks, [see tsivilisatsioon] on kaasa toonud rumalaid ja halbu asju. Nad on tulnud Euroopasse ja kuigi paljud neist tahavad omale Euroopa elustiili, on nende hulgas palju ka neid, kes soovivad [Euroopasse] importida sellesama Araabia-moslemi tsivilisatsiooni, mille tagajärgede eest nad põgenesid," jätkas filosoof. 

"Selle pärast ma ütlen, et see [islamism] on jõud, mis muudab inimesi. See on peale tungiv ajalooline jõud, mis ei allu inimeste mõistusele."

17. oktoobril tappis 18-aastane islamiterrorist Pariisis oma õpetaja Samuel Paty ja raius tal pea maha, makstes nii kätte selle eest, et õpetaja näitas sõnavabaduse teemalise koolitunni ajal prohvet Muhammadi karikatuure.

Toimetas Karol Kallas