Alljärgnev on väljavõte hr Elver Loho Facebooki-lehelt.  Nagu näha, teeb end agnostiliseks ateistiks nimetav ning enda sõnul nii meestest kui ka naistest huvituv hr Mats Tammisto sallivusest nõretava ettepaneku kasutada kampaania "Kaitskem üheskoos perekonda!" raames kogutud  35 000 allkirja "headel eesmärkide".

Nimelt võiks tema arvates kõik need rohkem kui 35 000 inimest ühiskonnast eraldada, ehitades neile "mingid vastavad laagrid vms".

Tuntud nn kodanikuühiskonna aktivist hr Elver Loho sekundeerib hr Tammistole, lisades et tegelikult saaks suure osa neist inimestest, kes ei nõustu perekonna institutsiooni seadustega ümberkirjutamisega, üsna edukalt eraldatud, kui pühapäeval teatud kellaajal kirikute uksed kinni naelutada.

Ilusad ja väga sallivad mõtted, kas pole? Härrad peavad oma unistuste teostumiseks siiski veel kannatlikkust varuma, sest toodud eesmärkideni ei saa jõuda üleöö. Siiski töötatakse selle nimel pidevalt.

Tänagi võime EPL-st lugeda programmilise ateisti Andrus Kivirähki bravuurikat kirjutist sellest, kuidas kirikust lähtub sallimatus, ahnus ja kurjus. Kivirähk töötab suure pühendumise ja järjepidevusega selle nimel, et avalikkuse silmis kristlust ja kristlasi halvustada ja naeruvääristada.

Mäletatavasti avaldas mitte kuigi ammu riiklikult rahastatud kultuurilehe Sirp peatoimetaja hr Kaarel Tarand – veel üks väga salliv mees – oma juhitavas lehes artikli, milles kutsus üles juurima ühiskonna avalikust elust "järjekindlalt ja leppimatult" välja mitte ainult ekstremismi, vaid kõik religioonide peavoolud.

Hr Tammistot ja hr Lohot võib aga tänada, et nad lasevad paista relativistliku sallivusideoloogia tegelikul palgel. Igaüks võib ise hinnata, palju sel sallivusega pistmist on.

Varro Vooglaid