Migrandid 2014. aasta 28. mai varahommikul üle tara Marokost Hispaania enklaavi Melillasse turnimas. Foto: Scanpix

Euroopa Liidu ametnikud kardavad kaotada Hispaania sealse sotsialistliku valitsuse poolt tekitatud migranditulvast tõusvale "populismile", kirjutab Breitbart.

"Me ei tohi praegu Hispaaniat kaotada," ütles ajalehele El País kõrge Brüsseli bürokraat, kes juhtis tähelepanu peavalule, mida juba põhjustavad blokile massiimmigratsiooni-vastased ja riiklikku suveräänsust pooldavad poliitikud sellistes riikides nagu Poola, Ungari, Austria ja Itaalia.

"Praeguse stsenaariumi juures ning tänu oma demograafilisele ja majanduslikule kaalule on Hispaania fundamentaalne komponent tugevdamaks euroopameelset blokki," tunnistas ametnik.

Hispaaniast on kujunenud illegaalsete migrantide peamine värav Euroopa Liitu – Itaalia asemel, kus uus euroskeptiline ja "populistlik" valitsus siseminister Matteo Salvini initsiatiivil piire kindlustama on asunud.

Hispaanias äsja võimule saanud sotsialistid on haaranud Itaalia uuest olukorrast kinni kui imelisest võimalusest esitada end avatud piiride entusiastidena.

Tagasilöögina nimetatud poliitikale on endine valitsuserakond, paremtsentristlik Rahvapartei oma uue liidri Pablo Casado juhtimise all juba hakanud võtma "populistlikumat" tooni migratsiooni osas.

"Mida hispaanlased ootavad, on partei, mis ütleb väga selgelt, et igaühele ei saa pabereid väljastada ning Hispaania ei saa võtta vastu miljoneid aafriklasi, kes tahavad tulla Euroopasse paremat tulevikku otsima," on Casado deklareerinud.

"Kuna see ei ole võimalik, tuleb meil hakata ütlema, et see ei ole võimalik, kuigi see pole poliitiliselt korrektne."

Samal ajal kaalub Saksamaa Hispaania sotsialistliku valitsuse poliitika tõttu kontrolli piiridel Prantsusmaa, Belgia, Luksemburgi, Hollandi ja Šveitsiga.

"Me kardame, et paljud migrandid võivad leida tee [Hispaaniast] Prantsusmaale, Beneluxi maadesse ja Saksamaale," ütles migratsiooni eest vastutav riigisekretär Helmut Teichmann.

Värske valitsus: Hispaania sotsid soovivad tasuta tervishoidu 800 000 illegaalile