Euroopa Komisjoni president Jean Claude Juncker (vasakul) tervitamas 2016. aasta 15. detsembril Brüsselis Rootsi toonast peaministrit ja praegust peaministri kohusetäitjat Stefan Löfveni. Soojast ja sõbralikust atmosfäärist tunneb rõõmu Junckeri "lahutamatu osa" Martin Selmayr (tagaplaanil paremal). Foto: Scanpix

Euroopa Liit on eraldanud Rootsile 7,5 miljonit krooni ehk 738 248 eurot “vihakõne” ohvrite tõhusamaks toetamiseks ajal, mil nende kaasusi uuritakse või kohtuasjad käimas on.

Rootsi politsei sõnutsi hakkavad ohvrid saama projekti kaudu tuge mitmel moel, vahendab Breitbart viitega Sveriges Radio uudisele. Muuhulgas instrueeritakse inimesi, kuidas vihakuriteost politseile korrektselt ette kanda.

“Vajadus abi ja selgituste järele, miks juriidilises protsessis teatud otsuseid tehakse, on väga suur, ning see raiskab uurimisse kaasatud politseiohvitseride aega, kui nad peavad maha istuma ja tagasisidet pakkuma,” selgitas vihakuritegudele spetsialiseerunud politseiohvitser Eva Sund.

Kõnealuse projekti kaasrahastamist kaaluvad ka politsei ise ning ohvrite õiguste eest võitlevad organisatsioonid nagu Brottsofferjouren.

Samal ajal võtavad Rootsis maad surmaga lõppevad tulistamised ja granaadirünnakud.

Toimetas Urho Meister