Naisterahvas paistab paigaldavat augusti alguses Berliinis toimunud ürituse tarvis inimestele istumiseks padjakesi kirjaga "käisin kiirkohtingul eurooplasega". Foto: Scanpix

Üleliidulisest kassast on eraldatud ligikaudu kolm miljonit eurot selgitustöö tegemiseks “kodanike seas, kes Euroopa Liidu ja selle saavutused hülgavad või küsimärgi alla asetavad või jäävad [nii liidu kui saavutuste suhtes] ükskõikseks.”

Nagu näitavad Euroopa Komisjoni dokumendid, sünnib selle summa abiga 84 projekti Suurbritannias (539 250 euro eest) ja mandril, vahendab Express.co.uk.

Projekti üldeesmärgid on “aidata kodanikel mõista Euroopa Liitu, selle ajalugu ja mitmekesisust (paljusust, kirjusust; ingl. k. diversity),” samuti aga “edendada ja juurutada Euroopa kodakondsust ning parandada tingimusi kodaniku- ja demokraatlikuks osalemiseks Liidu tasandil.”

“Sellised debatid või tegevused võimaldavad osalejatel eeldatavasti omandada sügavamaid teadmisi Euroopa Liidust … [ja] mõista, milline on Euroopa Liidu liikmeks mitteolemise hind.”

Nagu selgitas Briti portaalile Euroopa Komisjoni pressiesindaja, “arutati ja otsustati” summa eraldamine “liikmesriikide poolt määratud esindajate komitee poolt.”

Ning “kuigi semantika võib muutuda, jääb mõte samaks – süvendada arusaamist Euroopa Liidust.”