Politsei on arreteerinud Reutlingenis matšeetega inimesi rünnanud Süüria migrandi. Kaader videost, AP/Scanpix

Pühapäeval, 24. juulil, ründas Stuttgardi lähedal Reutlingenis inimesi matšeetega relvastatud mees. Rünnakus hukkus naine, kaks inimest sai vigastada. Kohaliku politsei kinnitusel on ründaja 21-aastane varjupaigataotleja Süüriast, kes oli juba varem võimudele teada.

Mees on võetud vahi alla. Politsei teatel ei ole leitud seoseid terrorismiga.

Pühapäeva hilisõhtul tuli teade uuest terroriaktist: Saksamaa lõunaosas asuvas Ansbachis kärgatas kella 22 paiku plahvatus restoranis, surma sai üks ja vigastada 12 inimest. Politsei kahtlustab, et plahvatuses hukkunud mees oli enesetapuründaja, kes õhkis pommi. Võimalik, et ründaja algne sihtmärk oli sealsamas lähedal toimunud vabaõhukontsert, kus oli umbes 2500 külastajat.

Ka seekordne ründaja oli varjupaigataotleja Süüriast.

Alles möödunud nädalal kirjutas Objektiiv, et islamist motiveeritud kallaletungid Euroopas on muutumas rutiiniks. Esmaspäeval, 18. juulil, ründas Saksamaal kirve ja noaga relvastatud Afganistanist või Pakistanist pärit pagulane Allahit kiites rongireisijaid. Terrorirühmitus ISIS kuulutas nooruki oma võitlejaks.

Teisipäeval ründas Prantsusmaal noaga relvastatud moslem nelja naist, väidetavalt seetõttu, et nad kandsid liiga nappi riietust.

Reedel tulistas väidetavalt Iraani päritolu noormees Münchenis surnuks üheksa inimest ja tappis seejärel ka iseenda. Siis ruttasid võimud kinnitama, et islamiusuline nooruk olevat saanud inspiratsiooni hoopis Norra neonatsi Anders Behring Breiviku poolt viis aastat tagasi toime pandud veretööst.