Rahvaste ja Vabaduse Euroopa fraktsiooni esindajad esinesid Euroopa Parlamendis üleskutsega Suurbritanniale vabastada koheselt “poliitvang” Tommy Robinson, vahendab Voice of Europe.

Fraktsiooni esindasid pressikonverentsil Hollandi Vabaduspartei esindaja Marcel De Graaff, Nicolas Bay Prantsuse Rahvusrindest, sõltumatu parlamendiliige Suurbritanniast Janice Atkinson ja Gerald Annemans Belgia erakonnast Vlaams Belang.

Nagu nentisid nii Atkonson kui De Graaff, meenutab olukord Suurbritannias neile pigem politseiriiki, kui kunagist sõnavabaduse bastioni.

Atkinson väljendas nördimust selle üle, et Briti “valitsus, politsei, kohtunikud, prokurörid ja kohalikud võimuesindajad ei tegutsenud sellise innukuse ja kiirusega, nagu Robinsoni vangistamisel, nende tütarlaste kaitseks, keda moslemite rühmitused üle 20 aasta vägistanud on.”

Viidates Robinsoni süüdimõistmise alusele küsis De Graaff, kas keegi “tõesti usub, et Tommy Robinsoni kaasus seisneb lugupidamatuses kohtu vastu? Küsimus on selle informatsiooni varjamises avalikkuse eest.”

Nagu rõhutas Atkinson, on Suurbritannia “alates aastast 1997, [kui vastu võeti toonase peaministri] Tony Blairi inimõiguste seadused, [seejärel] vihakõneseadused, kuutõbisena vaat et totalitaarsesse riiki jalutanud.”

Ka De Graaff usub, et “vihakõne on uus juriidiline instrument soovimatute arvamuste summutamiseks, kuritegude kinnimätsimiseks ja poliitilise opositsiooni vaigistamiseks.”

See on “džihaadi [raames peetav] juriidiline sõjapidamine,” ütles ta. “Lugupidamatusest kohtu vastu on kujunenud järjekordne tööriist sundimaks vaikima vaba meediat, varjamaks kohutavaid kuritegusid ning kohalike ja üleriigiliste võimude kaassüüd.”

Briti saatkonna juures Tallinnas tuleb pikett vangistatud aktivisti toetuseks

Geert Wilders: Tommy Robinson on šariaadi ohver