Foto: Piqsels

Kanadas seadustati "abistatud enesetapp" 2016. aastal ja neli aastat hiljem sai sellest riigi arvult kuues surmaallikas.

"Abistatud enesetapu" saamise jaoks pidi "patsient" varem tõestama, et ta on vähemalt 18 aastat vana, kannatab talumatute valude käes ja teda ootab nähtavas tulevikus ees kindel surm. Samuti pidid inimese surmaotsusele alla kirjutama kaks arsti, vahendab Daily Caller.

Maailmas on eutanaasia seadustatud seitsmes riigis ja Kanadas on abistatud enesetapurežiim üks vabameelsemaid ning see muutub järgmisest aastast veelgi lõdvemaks.

Uuest aastast võib iga raske haigusega või vaimse tervise häda käes kannatav kanadalane taotleda abistatud enesetappu. Juba peetakse arutelusid, et elust võiksid samuti vabatahtlikult lahkuda vaimuhaiged, vaesed ja alla 18-aastased noored. 

Kanada Briti Columbia Ülikooli Kaasamise ja Kodakondsuse Instituudi juhi Tim Staintoni sõnul on "seadus tõenäoliselt suurim oht puudega inimeste elule Saksamaa natside 1930ndate aastate invaliidide hävitamise programmi järel". 

Viimaste saadaolevate andmete (2020. a) kohaselt lahkus toona elust üle 10 000 inimese, mis teeb sellest arvult kuuenda surmapõhjuse.

Uudisteagentuuride sõnul otsivad paljud kanadalased enesetapuabi, kuna ei suuda maksta oma raviarveid.

Toimetas Karol Kallas