Facebook ei lase paljudel inimestel jagada kutset SAPTK poolt 23. oktoobril korraldatavale meeleavaldusele vaba ühiskonna kaitseks, liigitades selle spämmiks.

Kasutajatel esineb probleeme nii Facebooki loodud ürituse kui meeleavalduse kodulehe otselingi jagamisega. Facebook teatab, et lingid rikuvad sotsiaalmeedifrma "libareklaami, pettuste ja turvariskide" vastaseid reegleid.

Üritusele on end hetkeseisuga osalejaks märkinud 296 inimest, huvitunuks aga 593. Ürituse kutse on jõudnud 1600 inimeseni.

Meeleavaldus keskendub kolmele põhinõudmisele

Suur meeleavaldus vaba ühiskonna kaitseks koondab inimesi seisma kolme põhilisi punkti eest:(1) Iga päevaga laienev faktiline sundvaktsineerimine ei ole vastuvõetav ja peab lõppema. Vaktsineerimise vabatahtlikkuse põhimõtet peab austama reaalselt, mitte vaid deklaratiivselt.

(2) Vaktsiinipassidega ühiskonna lõhestamine ei ole vastuvõetav ja peab lõppema. Põhiseadusega tagatud põhimõtet, et kõik inimesed on seaduse ees võrdsed, ei tohi eirata.

(3) Laste massiline Covid-19 vaktsineerimine on põhjendamatu ja peab lõppema. Kõiki lapsi puudutavaid poliitilisi otsuseid langetades tuleb seada esikohale laste, mitte kellegi teise huvid.

Meeleavaldusele oodatakse rohkem kui 5000 inimest ning see korraldatakse rõhutatult väärikalt, soliidselt ja rahumeelselt.

Meeleavaldusele on oodatud kõik inimesed, kes jagavad selle eesmärke.

Meeleavalduse korraldajaks on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks koos partneritega. Meediapartneriteks on portaalid Objektiiv, Telegram ja Uued Uudised.

Toimetas Jaanus Vogelberg