Facebook tsenseerib töötajate omavahelist suhtlemist

Facebooki tegevjuht Mark Zuckerberg (vasakul), asepresident Dan Rose (keskel) ja operatiivjuht Sheryl Sandberg juhtimiskonverentsi ühiskülastusel Sun Valleys 12. juulil 2018. Foto: Scanpix

Facebook ei tsenseeri enam mitte üksnes sotsiaalmeedia kasutajaid, vaid ka omaenda töötajaid, vahendab Zero Hedge.

Viitega Business Insideris ilmunud ja Facebooki sisememole nõjatuvale ülevaatele kirjutab portaal, et Facebook kirjutab nüüd inimestele ette, millest nood töö juures võivad rääkida ja millest mitte.

Muuhulgas määrab memo: “Ära ürita muuta kellegi poliitikat või religiooni.” Töökaaslasi ei tohi ka “solvata” ega verbaalselt “ahistada”.

Facebookis kasutatakse sisekommunikatsiooniks Workplace’i, mis lubab ka lobiseda.

“Need reeglid kehtivad kogu tööalasele kommunikatsioonile, kaasa arvatud Workplace, meilid, lobisemine, tööülesannete täitmine, plakatid, tahvlid ja näost näkku [suhtlemine],” loetleb memo.

Kuna “Workplace on koht, kus enamus neist vestlustest aset leiab,” on “Facebook investeerimas sinna inseneriressursse”.

Osana paketist on Facebook muutnud lihtsamaks kaastöötajate ülesandmise, kui keegi peaks kolleegi kuidagi “solvama”: “Me teeme kergemaks postitustest ja kommentaaridest teatamise, ja need raportid lähevad otseteed koolitatud moderaatorile, nagu vaja. Samuti arendame me täiendavaid tööriistu ennetavaks abiks.”

Kes koolitab moderaatorit, küsib ZeroHedge.

Toimetas Urho Meister

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA