Guy Verhofstadt valmistub lugema ette Euroopa Liidu vaenlaste täiustatud nimekirja. Matt Dunham, AP/Scanpix

Euroopa Parlamendi liige Guy Verhofstadt võtab USA presidenti Donald Trumpi kui ühte kolmest Euroopa Liidu lammutamiseks käiku lastud hargiharust – lisaks radikaalsele islamile ja Venemaa presidendile Vladimir Putinile.

Verhofstadt on juhtiv Brexiti küsimuste läbirääkija Suurbritanniaga, keda väljumist pooldanud britid on nimetanud "fanaatiliseks" föderalistiks, vahendab Reuters.

Daily Maili andmetel peab Verhofstadt Trumpi aga Euroopa Liidule isegi suuremaks ohuks kui Brexitit, sest kui Brexit kujutab endast liidrite jaoks kuldset võimalust Euroopa Liitu reformida ja integreerida, on Trumpi näol avatud bloki vastu kolmas rinne.

"Trump kõneles väga soosivalt faktist, et ka teised riigid hakkavad tahtma Euroopa Liidust eralduda ning et ta loodab, et Euroopa Liit laguneb," ütles Verhofstadt eile Chatham House'is esinedes.

Endine Belgia peaminister hoiatas, et Trump ja tema nõunikud on löönud Euroopa Liidu õõnestamiseks kampa siinsete paremäärmuslastega.

Verhofstadt väitis, et Trump, "olles oma poliitilise nõuniku Steve Bannoni tohutu poliitilise mõju all, on läkitanud inimesi Berliini ja Pariisi, et valmistada pinnast samasuguste referendumite jaoks nagu Brexit."