Farage: Brüssel on nagu nõukogude Moskva

Euroopa Komisjoni president kellukest kõlistamas. Foto: Scanpix

Brüssel on nagu nõukogude Moskva, Jean-Claude Juncker vaimuhaige ja Viktor Orbán nende suurim luupainaja, ütles Brexiti liider Nigel Farage Ungari nädalalehele Hetek.

Nagu vahendab Voice of Europe, rääkis Suurbritannia Iseseisvuspartei endine esimees madjaritele Euroopa Liidu tulevikust ja omaenda plaanidest Briti poliitikasse tagasi tulla.

Farage’i hinnangul oleks Britannia lõplik lahkumine Euroopa Liidust “ilma diilita” etem, kui “halva diiliga.”

“Ma tahan, et me oleksime normaalne riik,” ütles ta. “Normaalsed riigid võtavad ise oma seadusi vastu, ning nende oma kohtud langetavad otsuseid. Ma tahan, et me oleksime selline – mitte autoritaarse ja laguneva Euroopa Liidu külge aheldatud.”

Farage’i arvates pole Euroopa Liidu projekt muud kui religioon, ning selle järgijad fanaatikud. “Viktor Orbán ja Itaalia (tänaseks saboteeritud – toim) uus valitsus on nende suurimad luupainajad.”

Ta lisas, et viimatimainitud on Euroopa Liidu jaoks hirmsamad kui tema ise, kuna nood ei soovi liidust lahkuda, vaid seda muuta.

Inglane rõhutas, et kui Euroopa Liidu otsustajad Ungari, Poola, Tšehhi ja Itaalia valijaid ei kuula, võib blokk laguneda.

Juhtkiri: kas Juncker on Brežnev või Tšernenko?

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!