Farage naasis Briti poliitikasse

Farage on tagasi. Foto: Scanpix

Britannia oma nakatava entusiasmiga Brexiti-teele tõmmanud Nigel Farage on andnud teada, et tuleb tagasi tegevpoliitikasse ning käivitab kampaania peatamaks peaminister Theresa May salakavalat kava saareriik ka pärast “väljumist” Euroopa Liidu lõa otsa jätta.

Farage’i sõnutsi on aeg astuda vastu poliitilisele eliidile, “kes silmagi pilgutamata Briti kodanikud reeta” kavatseb.

Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) endine liider korraldab koos rühmitusega Leave Means Leave (eesti k. lahkumine tähendab lahkumist) üleriigilise bussikampaania, kirjutab Breitbart.

The Telegraphi veergudel kirjutas Farage, kuidas “terve hulk inimesi” ta tänaval kinni on pidanud ning küsinud, millal ta poliitikasse “tagasi tuleb” – Brexiti eest võitlema.

“No nii, nüüd on teil vastus käes: ma olen tagasi,” kuulutas Farage, lubades hakata vastu atmosfäärile, kus avalikkust üritatakse “alandlikuks tümitada … igapäevase negatiivsete ajaleheartiklite tulvaga.”

“Nüüdseks pole enam mingit kahtlust, et poliitiline klass Westminsteris ja paljud nende liitlased meedias ei aktsepteeri Euroopa Liidu[st lahkumise] referendumi tulemusi,” kirjutab Farage.

Aga “aeg on käes neile õppetund anda – selline, mis iial ei unune,” teatas ta.

Samal ajal näitavad arvamusküsitlused, et peaminister May “pehme Brexiti” plaanid on rahvale valdavalt vastukarva.

Taustaks eelnevale on Suurbritannias moodustumas laiapõhjaline Brexitit toetav allianss, millesse kuulub ka mitmeid valitsevale Konservatiivsele Parteile lähedasi organisatsioone, kelle tuntuimaks eestkõnelejaks on kujunenud kaalukas parlamendiliige Jacob Rees-Mogg.

Passiks peaministriks? Farage “tänab taevast” Rees-Moggi eest

KAMPAANIA JÕUDIS EESMÄRGINI!

Täname siiralt kõiki toetajaid!