Nigel Farage usub, et Euroopa Liidust peaks lahkuma terve Euroopa. Foto: Maxxyustas/Bigstockphoto.com

Läinud nädalal Tšehhit külastanud Nigel Farage paljastas kuulajaile Brexiti fenomeni ehk liidust lahkumise saladuse, milleks on “lihtne sõnum ning visioon.”

Küsimus on “täielikult selles, kuidas haarata kinni võimalusest, mida uus meedia pakub,” ütles Farage. “Mida ma silmas pean on see, et me poleks iial, UKIP (Suurbritannia Iseseisvuspartei – toim) poleks iial liikuma läinud, meil poleks iial referendumit tulnud, kui me poleks niimoodi saanud kasutada internetti, YouTube’i jne,” vahendab Radio.cz.

“See muutis asju massiivselt. Ja sama [USA presidendi Donald] Trumpiga. Trump poleks iial kandidaadiks saanud, presidendiks saamisest rääkimata, kui ta poleks veebis seda toetajate armeed üles ehitanud,” ütles Farage.

Farage väljendas veendumust, et käimasolevad katsed Euroopat integreerida tekitavad vaid rohkem konflikte liikmesriikide vahel ning süütavad vägivalla, kui kodanikele kohale jõuab, et nende poolt riiklikel valimistel antud hääli saab Euroopa tasandil ignoreerida ning lubadusi pea peale keerata:

“Ma arvan, et Euroopa projekt on omadega väga huvitava teelahkme juures ning ma väga usun, et Euroopa Liidust ei peaks lahkuma mitte üksnes Ühendkuningriik, vaid et Euroopa peaks Euroopa Liidust lahkuma.”

Sest ta on veendunud, et “ehtne suveräänsetest ja sõltumatutest rahvusriikidest koosnev Euroopa võib teha omavahel uskumatult tihedat koostööd.”

Muuhulgas julgustas Farage tšehhe kiiremas korras Suurbritanniaga kahepoolset kaubanduslepet sõlmima ning kinnitas, et tema kodumaa ei ole protektsionistlik ega väiklane. Ning juba praegu “müüte teie meile rohkem, kui meie teile.”

Farage viibis Tšehhis, et toetada oktoobris toimuvate üldvalimiste eel endist Euroopa Parlamendi liiget Petr Machi ja tema erakonda Svobodných Občanů (Vabad Kodanikud).

Václav Klaus: Tšehhil on aeg liidust lahkuda