Angela Merkel migrantide riiki lubamise tuhinas. Foto: Fabrizio Bensch, Reuters/Scanpix

Brexiti käilakuju Nigel Farage’i hinnangul on USA presidendil Donald Trumpil täielik õigus immigratsiooni suhtes range seisukoht võtta ning ta soovitab ka Suurbritannial uued sisserändajate kontrollimise meetmed rakendada, et teha tegemist “Merkeli meeletuse” (the Merkel madness) tagajärgedega.

Kui Farage seati BBC eetris küsimuse ette, kas ta nõustub Trumpi ajutise sisserännukeeluga seitsmest terrorismiga seonduvast riigist, oli endise Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) liidri vastus ühemõtteline ja selge:

“Ma nõustun mõistega, mida kutsutakse “demokraatiaks…” Trump valiti selleks, et ta jõuliselt tegutseks. Ta valiti selleks, et ta ütleks, et ta teeb kõik endast sõltuva, et kaitsta Ameerikat ISISe terroristide imbumise eest riiki.”

Kui saatejuht koukis välja Farage’i kunagise kommentaari vajadusest aidata oma elu eest põgenevaid süürlasi, täpsustas too, et pidas silmas kristlasi.

Islamistide imbumist Euroopasse osana migrantide tulvast ei seata enam küsimärgi alla. Nagu tunnistas Baieri luureagentuuri BayLfV asepresident Manfred Hauser, on kogu Saksamaal nüüdseks “mõrvasalku ja uinuvaid rakukesi.”

Farage kirjeldas Trumpi korraldust kui loogilist reaktsiooni “Merkeli meeletusele.” Nii nimetab ta Saksa kantsleri otsust eemaldada immigratsioonilt igasugused piirangud.

Ta kutsus Suurbritanniat üles järgima Trumpi eeskuju: “Trumpi poliitikat on mitmeti kujundanud see, mida tegi Merkel. Tal on täielik õigus seda teha ning mis minusse puutub, siis ma tahaksin ka meie maal näha üliranget kontrolli.”

Teises intervjuus hoiatas Farage, et Trumpi jaoks on ülimalt oluline mitte kuulata terrorismi vastu võitlemise küsimuses selliste liidrite nõu “nagu Prantsuse president või Saksa kantsler – sest tegemist on inimestega, kes ISISele uksed avasid, mida näitavad igakuised rünnakud Euroopas.”