Hillary Clinton eilsel üritusel Renos kõnet pidamas. Foto: Carolyn Kaster, AP/Scanpix

Demokraatide kandidaat USA presidendivalimistel Hillary Clinton ründas oma eilsel kampaaniakoosolekul Suurbritannia Iseseisvuspartei (UKIP) ametist lahkuvat liidrit Nigel Farage'i.

Farage ütles Breitbart Londonile, et Clintoni kommentaarid olid erakordse iseloomuga, ning soovitas tal võtta rohkem aega vestlemaks tööinimestega.

Clintonit ärritas, et Farage oli kutsutud kõnelema Donald Trumpi üritusele, kus Briti poliitik tõi ameeriklastele eeskujuks Brexiti-kampaania edu ja kordamineku.

Demokraatide kandidaat ei jätnud viitamata võimalikule kontaktile Farage'i ja Vene presidendi Vladimir Putini vahel, kuna inglane on figureerinud Vene telesaadetes.

"Alles eile pidas koos Donald Trumpiga Mississippis kampaaniat üks prominentsemaid Briti paremleeri liidreid – mees nimega Nigel Farage, kes õhutas üles immigrantide-vastaseid meeleolusid, et võita referendum Suurbritannia väljumiseks Euroopa Liidust," ütles Clinton.

"Sellise globaalset sorti ekstreemse natsionalismi ristiisa on Vene president Vladimir Putin," kinnitas Clinton oma kuulajatele.

"Ma arvan, et Hillary Clinton on hirmul. Tema rünnakutel puudub igasugune alus. Ta kõlab nagu Bob Geldof ega suuda aktsepteerida Brexitit," ütles Farage. "Võibolla tuleks tal võtta rohkem aega, et rääkida normaalsete tööl käivate inimestega oma kodumaal, selle asemel, et üritada rünnata mind moonutatud ja poolikute tsitaatidega."

Putiniga hirmutamise taktika läks "jääjate" leeri poolt käiku juba Briti referendumi eel, kuid kukkus teatavasti läbi.