Foto: Hippopx

Ameerika Ühendriikide Covid-19 esieksperdi Anthony Fauci juhitud agentuur NIAID rahastab isaste ahvide emasteks muutmise uuringuid, mille abil üritatakse saada vastus küsimusele, miks soomuutmine suurendab AIDSi nakatumise ohtu, sadade tuhandete dollaritega. 

Fauci juhitud Allergia ja Nakkushaiguste Rahvuslik Instituut (National Institute of Allergy and Infectious Diseases; NIAID) – sama agentuur, mis rahastas miljonite dollaritega Hiina Wuhani Viroloogiainstituudis nahkiirte koroonaviiruste võimendamise uuringuid – andis uuringuteks, mille käigus süstitakse meesahvidele emaste suguhormoone, sadu tuhandeid dollareid. Teadusuuringu eesmärgiks on jõuda arusaamisele, miks transnaised (naiseks saada tahtvad mehed) jäävad suurema tõenäosusega AIDSi, vahendab The National Pulse

Teadlased soovivad hinnata, kuidas süstitud hormoonid mõjutavad isaste ahvide immuunsüsteeme, et teha selgeks, kas hormoonide feminiseerimisel võib olla immuunsüsteemidele kahjulik mõju. Kui see peaks nii olema, siis on see põhjus, miks trans naistest saavad suurema tõenäosusega HIV positiivsed.

Uuringutes kasutatavad ahvid on spetsiaalselt aretatud Ameerika Ühendriikide valitsuse teadusasutuste tarbeks ja sellele programmile kulub ühes aastas miljoneid dollareid. 

NIAID andmebaasist selgub, et programm algas Covid-19 laineharjal 2020. aasta novembris ja selle lõpuajaks on märgitud käesoleva aasta november.

2021. aastal sai ahvide soomuutmise uuring NIAIDilt 272 626 dollarit ja käesoleval aastal on teadlastele eraldatud 205 562 dollarit

Uuringu, mis kannab pealkirja "Mittehumanoididest primaatide mudel, mille abil uurida transsooliste naiste feminiseeriva hormooniteraapia immunoloogilisi mõjusid" (A nonhuman primate model to study the immunological effects of feminizing hormone therapy in transgender women) sissejuhatuses väidetakse, et muutsoolisi inimesi jälitab "sotsiaalne ülekohus": 

HIV/AIDS õilmitseb ühiskonna äärealadel, kus madal haridus, ebakindel elukoht ja vaesus kasvatavad inimeste haavatavust HIVi suhtes. Mitte ükski ühiskonnagrupp pole selliste sotsiaalsete ebaõigluste poolt rohkem puudutatud kui transsoolised isikud.

Toimetas Karol Kallas