Anthony Fauci Pilt: Rumble'i ekraanitõmmis

Project Veritase kätte jõudsid varem avalikustamata Covid-19 päritolu, viiruste võimendamise uuringuid, vaktsiine ja võimalike tõhusate [Covid-19] ravimite kasutamise takistamist puudutavad dokumendid.

  • Ameerika Ühendriikide sõjaväe dokumentidest selgub, et EcoHealth Alliance pöördus 2018. aasta märtsis DARPA poole palvega rahastada nahkhiirtelt pärit koroonaviiruste võimendamise uuringuid. Projekt lükati DARPA poolt tagasi turvalisuse kaalutlusel ja põhjusel, et see rikub Barack Obama poolt kehtestatud viiruste võimendamise uuringute moratooriumi.
  • Suurem osa pöördumisest lekkis mõned kuud tagasi internetti, kuid selle tõepärasust ei olnud võimalik lõplikult kinnitada. Project Veritas sai omale kaitseministeeriumi audiitoriosakonna raporti, mille autoriks on endine DARPA teadlane, USA merejalaväe major Joseph Murphy.
  • DARPA toob rahastusest keeldumise ühe põhjusena välja asjaolu: Ettepaneku puhul teeb muret, et see võib sisaldada viiruste võimendamise/probleemseid mitmetise kasutusvõimalusega uuringud (dual use research of concern; DURC), sest selles on ettepanek sünteesida oga-glükoproteiine (spike glycoproteins), mis seovad ennast inimeste rakuretseptoritega ja sisestada need SARSr-CoV tugistruktuuridesse, et teha selgeks, kas need on võimelised tekitama SARSi sarnaseid haiguseid.   

Kõnealused dokumendid pärinevad DARPAst (Defense Advanced Research Projects Agency; Kaitsevaldkonna Kõrgtehnoloogiliste Uuringute Agentuur), mis on USA kaitseministeeriumi agentuur, mille ülesandeks on tehnoloogiauuringute, millel on võimalikke rakendusi sõjaväes, läbiviimine.

Samuti on Project Veritase käsutuses eraldiseisev aruanne, mis on kirjutatud Kaitseministeeriumi Audiitoriosakonna (Inspector General of the Department of Defense) tellimusel ja mille autoriks on USA Merejalaväekorpuse major, endine DARPA teadlane, Joseph Murphy.

Aruandes kirjeldatakse, et EcoHealth Alliance pöördus DARPA poole nahkhiirtelt pärit viiruste võimendamise uuringute rahastamise sooviga 2018. aasta märtsis. Rahastussoov, mis kannab nime Project Defuse (Projekt Kahjutustama), lükati DARPA poolt selle liigse ohtlikkuse ja kuna see rikkus viiruste võimendamise uuringute moratooriumi, tagasi. 

Dokumentidest selgub, et NIAID (National Institute of Allergy and Infectious Diseases; Riiklik Allergia ja Nakkushaiguste Instituut), mida juhtis Dr Anthony Fauci, pani uuringu Hiinas Wuhanis ja mitmes Ameerika Ühendriikide laboratooriumis siiski toime.

Fauci on korduvalt vande all kinnitanud, et nii NIH (National Institutes of Health, Riiklikud Terviseinstituudid) ja NIAID ei ole osalenud koos EcoHealth Alliance'i programmiga viiruste võimendamise uuringutes. Kuid Project Veritase käes olevatest dokumentidest selgub, et EcoHealth Alliance'i projekt lükati DARPA poolt tagasi just selle tõttu, et nende hinnangul oli tegemist viiruse võimendamise uuringutega. 

"Projektis ei mainita ega hinnata võimalike riske, mis kaasnevad viiruste võimendamise uuringutega," on otse öeldud DARPA rahastamisest keeldumise kirjas.  

Major Murphy aruanne käsitleb põhjalikult COVID-19 viiruse võimendamise programmi, dokumentide varjamist, võimalike kuratiivide – nagu seda on ivermektiin ja hüdroksüklorokviin – keelamist ja mRNA vaktsiine.

Project Veritas pöördus salastatud dokumentide asjus kommentaari saamiseks ka DARPA poole ja rääkis avalike suhete juhi Jared Adamsiga, kelle sõnul ei kõla selliste dokumentide niisugune salastamine normaalsena. "Kui midagi peab jääma salastatuks, siis peavad sellised dokumendid olema ka vastavalt märgistatud. Mina ei tea selliseid juhtumeid, et märgistamata dokumentid saaksid asuda salastatud keskkonnas," rääkis Adams.  

Veritase juht James O'Keefe esitas esmaspäeva õhtul avaldatud videos DARPALE tõsise küsimuse:

"Kes on DARPAs see inimene, kes langetas otsuse varjata algset aruannet? Sellised asjad peaksid äratama tähelepanu Penatgonis, Valges Majas või kongresis ja oleks võib-olla aidanud ära hoida kogu pandeemia, millesse tänaseks on surnud 5,4 miljonit inimest ja on loendamatule hulgale inimestele põhjustanud valu ning kannatusi."

Anthony Fauci pole antud loo kommenteerimise palvele vastanud. 

Lekkinud dokumendid:

DRASTIC Summary of EcoHealth's DEFUSE Grant Proposal

EcoHealth Alliance Executive Summary of DEFUSE

EcoHealth's full DEFUSE grant proposal to DARPA

DARPA agency PREEMPT project grant solicitation announcement

US Marine Corps Major Joseph Murphy's Analysis Report to Inspector General of DOD and internal Marine Corps email

Toimetas Karol Kallas