Fookuses: EPLi ja Delfi staatus valeuudiste levitajana sai taas kinnitust

Eesti Päevalehe ja Delfi staatus valeuudiste levitajana kinnistus taas, kui Pressinõukogu tegi 25. novembril otsuse, millega tuvastati järjekordselt SAPTK suhtes ajakirjanduseetika põhimõtete rikkumine. Pressinõukogu otsust kommenteerivad Markus Järvi ja Varro Vooglaid saates “Fookuses”.

Eesti Päevaleht ja Delfi rikkusid Pressinõukogu 25. novembril 2019 tehtud otsuse kohaselt ajakirjanduseetika põhimõtteid, kui avaldati Vahur Kooritsa artikkel “Objektiivi rahastus sõltub varju jäävatest suurannetajatest”.

EPLis ja Delfis tiražeeritud väide, nagu pärineks kaks kolmandikku SAPTK tuludest varju jäävatelt suurannetajatelt on ühemõtteliselt vale ning avalikkust eksitav, kuna lisaks Objektiivi kahele kampaaniale suunab SAPTK väikeannetajatele ka mitmeid teisi kampaaniaid, tõdetakse saates “Fookuses”.

Varro Vooglaid ja Markus Järvi kommenteerivad korduvaid võltsuudiseid ja laimukampaaniaid, mis Urmo Soonvaldi taktikepi all on EPLi toimetusest SAPTK ja Objejktiivi suunal lendu lastud.

Kuulake lisa saatest!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.