Fookuses eri: kõigi Eesti pole kellegi Eesti

“Fookuses” erisaates kommenteerivad Markus Järvi ja Varro Vooglaid põgusalt “Kõigi Eesti” liikumist ja eelmisel pühapäeval korraldatud kontserti. Eesti ei saa olla avatud kõigile, vaid põhiseaduse vaimus peab Eesti olema eelkõige riik, mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade, tõdevad saate autorid.

Eelmise nädala pühapäeval toimus lauluväljakul liikumise “Kõigi Eesti” poolt korraldatud suurüritus, mis kandis pretensioonikat nime “Kõigi Eesti Laul”.

Tühjade valgete südamete liikumine on tuntud kõlavate loosungite poolest, mis pealtnäha tunduvad ilusad ja apoliitilised ent tegelikult on selgelt suunatud uue valitsuskoalitsiooni vastu, märgivad Vooglaid ja Järvi.

“Seisame hooliva, üksteist austava, väärika, eduka, kaasava ja võimalusterohke Eesti eest. Eesti eest, mille üle saame olla uhked. Eesti eest, mis on kõigi Eestis elavate inimeste – soost, nahavärvist, keelest, usutunnusest, erinevustest hoolimata,” seisab kirjas “Kõigi Eesti” programmi tutvustavas kirjelduses.

“Liberaalse loosunglikkuse varjus hüljatakse põhiseaduse väärtused, mille järgi on Eesti ennekõike eestlaste rahvuskodu ning loodud riigiks, mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade”, tõdeb Vooglaid.

“Sallivuse loosungi varjus ei aktsepteerita selles liikumises konservatiivseid põhimõtteid ja sealjuures ka legitiimseid demokraatlikke protsesse, mis EKRE riigitüüri juurde viinud on,” arvab Järvi.

Vaadake lisa saatest!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.