Objektiivi saates "Fookuses" teevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid järelhüüde ülestõusmisööl lahkunud isa Vello Salole, kelle armastus Jumala, inimese ja Maarjamaa vastu oli teeviidaks paljude teiste kõrval ka käesoleva saate autoritele. 

"Pühakirjas on kirjutatud, mis on kristlus – olla valmis surema teiste eest, nii nagu Jeesus Kristus. Armastage üksteist nii, nagu mina teid olen armastanud, ristisurmani – see on kristlus ja just see peaks olema meie lipukiri ja eeskuju, mida anname. Aga me ei tohi ponnistusi selles suunas tegemata jätta," ütles isa Vello Salo kunagi Objektiivile antud usutluses.

Ülsestõusmise ööl 21. aprillil 2019, lahkus 93-aastaselt igavikku armastatud ja tunnustatud vaimulik, teoloog, ajaloolane, kirjamees ja sõdur isa Vello Salo, kes jäi nii katoliiklastele kui ka teistele inimestele meelde eelkõige isaliku hingehoidjana ja oma maa, rahva ja kultuuri suure patrioodina.

Saates "Fookuses" meenutame isa Vello Salo isikut, kes aastal 2014 osales muuseas ka Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks poolt korraldatud meeleavaldusel.

Puhka rahus, isa Vello Salo!

Kuulake lisa saatest.