Kuidas on võimalik, et end iseseisvaks pidava riigi president võtab lisaks enda palgale Euroopa Liidult kolme aasta jooksul vastu kokku ligi 400 tuhande eurost lahkumishüvitist? Tegu on groteskse olukorraga, mis kõigi silme all käib vastu riigipea sõltumatuse ideaalile, tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates "Fookuses".

Kersti Kaljulaiu majandushuvide deklaratsioonist selgub, et kuigi mullu teenis ta presidendiametis 85 500 eurot, sai ta Euroopa Kontrollikojast 107 000 eurot lahkumishüvitist.

Eelmisel aastal laekus Euroopa Kontrollikojast presidendi pangakontole 140 631 ning 2017. aastal 138 024 eurot, kokku seega ligi 386 000 eurot.

Kuidas on võimalik selline olukord, et end iseseisvaks pidava riigi president võtab lisaks enda palgale Euroopa Liidult kolme aasta jooksul vastu kokku ligi 400 tuhande eurost lahkumishüvitist?

Tegu on groteskiga, mis kõigi silme all käib vastu riigipea sõltumatuse ideaalile, tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates "Fookuses".

Vooglaiu hinnangul võiks seadusesse olla kirjutatud säte, mille kohaselt ei tohi ükski Eesti Vabariigi kõrgel seisev ametikandja vastu võtta hüvitisi ja hüvesid välisriikidest ega ka Euroopa Liidult.

Vaadake lisa saatest!