Saates "Fookuses" selgitavad Markus Järvi ja Varro Vooglaid, miks otsustas SAPTK korraldada 12.–14. augustil 2020 Kernu mõisas Konservatiivse Suveakadeemia ehk noortele meestele mõeldud kolmepäevase koolitusprogrammi, mis keskendub konservatiivsete ideaalide lahtimõtestamisele.

Saates selgitatakse, et Konservatiivne Suveakadeemia kujutab endast esimesi samme SAPTK püüdluses rajada regulaarset formatsiooni pakkuv Konservatiivne Akadeemia, mis keskenduks tulevaste konservatiivsete liidrite ettevalmistamisele, viies selleks igal aastal läbi akadeemilist programmi.

Konservatiivne Suveakadeemia toimub kristlik-patriootlikus vaimus ning selle lektoriteks on SAPTK juhatuse liikmed Varro Vooglaid ja Markus Järvi. Kahel õhtul toimuvad külalislektorite loengud koos aruteluga, mille viivad läbi teoloog, ajaloofilosoof, eruohvitser ja mõõgameister Einar Laigna ning ajaloolane ja Riigikogu liige Jaak Valge

Konservatiivsest Suveakadeemiast on oodatud osa saama 16-25-aastased noormehed, kes juhinduvad oma elus konservatiivsetest väärtustest ja soovivad elualalhoidliku ilmavaatega lähemalt tutvuda. Osavõtt suveakadeemiast on tasuta.

Lähem info Konservatiivse Suveakadeemia kohta koos registreerimisvormiga on kättesaadav SAPTK kodulehel (saptk.ee/akadeemia).