Fookuses: koroonaviiruse levik kuulutab suuri ühiskondlikke muutusi

Koroonaviiruse levik ja sellest tingitud eriolukord kuulutab suuri ühiskondlikke muudatusi, arutavad eriolukorra tõttu Skype’i vahendusel salvestatud saates “Fookuses” Markus Järvi ja Varro Vooglaid.

Saates said välja öeldud esimesed üldised kommentaarid seonduvalt koroonaviiruse levikust tingitud eriolukorra ning sellega, millised laiemad küsimused sellest kriisist vastu vaatavad.

Peamise teemana küsimust sellest, et praeguse kriisiga saab selgeks, kuivõrd väheks on jäänud riiklikku iseseisvust mitte ainult selle poliitilises, vaid ka majanduslikus tähenduses. Kui ühes riigis ei olda suutelised varustama end isegi tualettpaberiga, siis on iseseisvuse ideaali järgimisel midagi tõsiselt viltu läinud.

Muu hulgas peatuti saates ka president Kersti Kaljulaiu uskumatuna näival üleskutsel lehvitada aknal seistes mobiilitulukesi, tõdedes et kui riigis juhtpositsioonil olevad inimesed suhtuvad rahvasse kui lohutut vajavatesse lastesse, siis on see kodanikke alavääristav.

Järgnevatel päevadel peatume samuti distantsilt salvestatud saadetes praeguse kriisi erinevatel aspektidel, püüdes neid lahti mõtestada.

Vabandame salvestuse viletsa kvaliteedi pärast, mis oli ilmselt tingitud ootamatult halvast internetiühendusest. Püüame salvestuste kvaliteeti töö käigus parandada.

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.