Objektiivi “Fookuses” on seekord Eero Epneri arvamusloo pinnalt tõukunud väljaütlemised, mis on jõudnud otsapidi kultuuri ja konkreetsemalt teater NO99 riigieelarvelise rahastamiseni. Varro Vooglaid ja Markus Järvi kommenteerivad kultuurirahva naeru-nuttu EKRE “10 käsu” ümber. Juttu tuleb ka absoluutsest ja üleinimlikust kurjusest, mille maapealseid kehastusi on Epner ja teised pahemale kalduvad loomeinimesed valmis otsima ikka konservatiivide seast.

“Mind on süüdistatud siin juba diktaatorlikus ihaluses ja hirmuõhkkonna loomises. Loomulikult on need üle võlli keeratud reaktsioonid,” kommenteerib Varro Vooglaid tagasisidet oma Objektiivis avaldatud artiklile.

“Minu repliik ei tulnud aga õhust. Mul ei tekkinud lihtsalt heast peast soovi hakata arutama teatrite riikliku rahastuse ja selle põhjendatuse üle, vaid pigem oli asi selles, et ma lugesin Postimehest ühte artiklikt, mille kirjutas NO99 dramaturg Eero Epner, kes keeras vindi ikka korralikult üle ja nimetas EKRE-t suisa kurjuse kehastuseks.”

Vooglaiu hinnangul ilmneb artiklis ülbe ja üleolev hoiak ning samal ajal endast teisiti mõtlejate demoniseerimine. “Seda lugedes minus midagi kihvatas,” ütleb Vooglaid.

Peavoolu tähelepanu pälvinud repliigis kirjutas Varro Vooglaid järgmist: “Nimelt on ju selge, et EKRE võimule saades jääks Epner ühes paljude oma sõpradega suure tõenäosusega tööta, sest sellistelt asutustelt, nagu NO99 teater, võetaks riiklik rahastus kas täielikult või valdavas osas ära. Jah, poliitiliste jõujoonte muutudes jääb suur hulk riigipalgaliste ideoloogiatöötajatena tegutsevaid nn kultuuritöötajaid oma teenistusest ilma ning ilmselt pannakse nende töökohaks olnud asutused üldse kinni või profileeritakse ulatuslikult ümber.”

Artiklit refereerisid Postimees (algselt artiklit moonutades), Delfi ja ERR-i uudisteportaal.

Saates tuleb arutelu alla veel kultuuriringkondade pahempoolsus, kultuuri rahastamine laiemalt ning pea olematu diskussioonikultuur, mida põhjustab suures osas mõttestruktuuri puudumine ja sellele ehituv liigne emotsionaalsus ning hüsteeria.

Head kuulamist ja vaatamist!