Saates "Fookuses" kommenteerivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi Postimehe peatoimetaja Lauri Hussari lahkumist Eesti 200 ridadesse, mis võib asetada uude valgusesse ka Objektiivi suunal aasta lõpus vallandatud Postimehe lausrünnaku. 

Lauri Hussari lahkumine Postimehe peatoimetaja ametist Eesti 200 ridadesse on tekitanud kodumaise meedia veeklaasis tugeva lainetuse.

Tänaseks näib Hussari peamiseks kritiseerijaks olevat tema endine toimetus koos Postimehe vastutava väljaandja Merili Nikkologa, kes peale Hussari lahkumist tõdes: "Täname Laurit tehtud töö eest, kuid samas on äärmiselt kahetsusväärne, et ta tegi oma otsuse teatavaks alles vahetult enne kandidaatide registreerimise lõppu, põhimõtteliselt viimasel minutil." Nikkolo hinnangul viib Hussari käitumine Eesti suurima päevalehe Postimehe keerulisse olukorda, kus võidakse kahtluse alla seada ka väljaande usaldusväärsus ja ajakirjanike professionaalne töö.

Kritiitlisi noote endise peatoimetaja valiku ja käitumise kohta poetab ka Hussari lahkumise järgne Postimehe juhtkiri, milles toimetus möönab, et kõigile oleks olnud kergem, kui endine peatoimetaja oleks selle otsuse langetanud varem.

Postimehes tekkinud olukorra asetavad Objektiivi "Fookusesse" Markus Järvi ja Varro Vooglaid, kelle hinnangul on senini jäänud kõlamata üks kõige tõenäolisem selgitus, mille kohaselt polnud Eesti Meedia Hussari tööga rahul ning ennetamaks oma vallandamist, oleks viimane pidanud tegema sundkäigu poliitikasse.

Vaadake lisa videost!