Saates “Fookuses” arutlevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi president Kersti Kaljulaidi vastuseisu taha takerdunud pensionireformi teemal. Absurdne olukord, et inimestel ei lubata tehisliku ja vale põhiseadusliku argumendi ettekäändel oma raha pankade poolt halvasti majandatud pensionifondidest välja võtta, meenutab kommunistlikku vara omastamise poliitikat.

Riigikohus avaldab 20. oktoobril otsuse president Kersti Kaljulaidi taotluse kohta tunnistada kohustusliku kogumispensioni reform põhiseadusega vastuolus olevaks.

President Kaljulaid on käesoleval aastal juba kahel korral, 7. veebruaril ja 20. märtsil, keeldunud pensionireformi seadust välja kuulutamast, pöördudes riigikohtusse taotlusega kuulutada valitsuse pensioniseadus põhiseadusega vastuolus olevaks.

Saates “Fookuses” leiavad Varro Vooglaid ja Markus Järvi, et presidendi vastuseis seadusele muuta teine pensionisammas vabatahtlikuks on vastuolus ühise hüve ja terve mõistusega ning sisuliselt arutleb riigikohus poliitiliste valikute üle, mis ei peaks üldse olema kohtuvõimu ülesanne.

Absurdne olukord, et inimestel ei lubata tehisliku ja vale põhiseadusliku argumendi ettekäändel oma raha pankade poolt halvasti majandatud pensionifondidest välja võtta, meenutab kommunistlikku vara omastamise poliitikat.

Vaadake lisa saatest!