Fookuses: Pariisi Jumalaema kirik ehitub Euroopa kultuuri elavale nurgakivile – Kristusele

Saates “Fookuses” mõtisklevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi lääne kristlikku kultuuripärandi teemal ja arutlevad, mida Pariisi Jumalaema kirik sümbolina üha ulatuslikumalt oma kristlikke juuri läbi raiuva Euroopa jaoks tähendab.

Üleeile õhtul süttis Pariisis põlema Jumalaema kirik, mis on teadupärast üks kristliku kultuuri sümboleid Prantsusmaa ja kogu Euroopa jaoks. Samal ajal on see Pariisi kõige rohkem külastatav vaatamisväärsus.

Aastal 1163-1345 ehitatud Notre-Dame de Paris’d on räsinud Prantsuse revolutsioon ja mõned põlengud, kuid nii ulatuslikku hävingut pole üle 800 aasta vanusel kirikul senini tulnud üle elada.

Kiriku positsiooni üle oma juurtest kaugeneva Euroopa kultuurimaastikul arutlevad saate “Fookuses” autorid Markus Järvi ja Varro Vooglaid.

Vaadake lisa saatest!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees ja portaali Objektiiv tegevtoimetaja. Ta on katoliiklane, hariduselt jurist, abielus ning seitsme lapse isa.