Õhtuleht puudutas olematul kodutööl põhinevate valelike süüdistuste esitamisega, nagu poleks Martin Helmel maakodu ehitusluba, peavoolumeedia uut põhja. Kuigi meid on alusetult süüdistatud libauudiste levitamises, pole Objektiivis mitte keegi mitte kunagi midagi sellist teinud, tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates “Fookuses”. 

Õhtuleht üllitas hiljuti loo, milles räägiti, kuidas rahandusminister Martin Helme rajas oma maakodu “seadusi jõhkralt rikkudes” ja “kõiki seadusi eirates”. Uuriva ajakirjanikuna hinnatud, 11 aastat Postimehes uurivat toimetust juhtinud ja auhinnatud Risto Berendson ei suutnud registrist üles leida ehitusluba, mille minister kiiresti sotsiaalmeediasse postitas.

See on kahtlemata laimuajakirjanduse uus põhi, tõdevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid. Veel loo avaldamisele eelneval õhtul postitas Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov sotsiaalmeediasse artikli autorit õlale patsutava postituste, mis tänaseks näib olevat kustutatud. “Mõned olulised küsimused vajavad kiiremas korras vastuseid. Hea töö, Risto!” tunnustas Šmutov artikli autorit.

“Kui meil Objektiivis oleks ükski sellise kaliibriga möödapanek, vajuksin häbi pärast maa alla,” tõdeb Markus Järvi.

Saates käsitleme veel Postimehe uut lipukirja, mis tsiteerib põhiseaduse preambulit ning ERRi otsust asendada Ahto Lobjakas Vilja Kiisleri ja Kärt Anveltiga.

Head kuulamist ja kaasamõtlemist!